LG G3 İncelemesi ve Genel Özellikleri

0

lg-g3-incelemesiLG G3 İncelemesi

Bu yazımızda LG markasına ait olan en iyi akıllı telefonlardan birisi olan G3’ü inceleyeceğiz. LG G3 sadece LG’nin kendi modelleri arasında değil, piyasadaki diğer telefonlar arsında da nadir görülen özelliklere sahiptir. Hemen incelememize başlayalım.

Ekran ve Kamera Özellikleri

LG G3’ün kamera özelliklerine baktığımızda 13 MP arka kamerası ve 2,1 MP ön kamerası bulunduğu görmekteyiz. LG G3 bu özellikleriyle, piyasadaki birçok akıllı telefondan öndedir. Bu 13 MP’lik arka kamera ile 4K (2304 x 4096 piksel) çözünürlükte video çekilebilmektedir. 2,1 MP’lik ön kamerası da 77 derecelik açısı ile birlikte öz çekim (selfie) yapmak isteyenler için de uygundur.

Bunların yanı sıra G3’ün kamera uygulaması da LG’nin kendisi tarafından geliştirilmiş olup, fotoğraf çekimi sırasında odaklanmak istediğiniz bölge neresiyse o bölgeye daha rahat odaklanmayı sağlamaktadır. Bu uygulamanın bir başka özelliği de, arka arkaya çok sayıda fotoğraf çekmeye müsaade etmesi ve sonra bu fotoğraflardan dilediğinizi seçmenize imkân tanımasıdır.

LG G3’ün ekran özellikleri de göz doldurmaktadır. 5,5 inç genişliğindeki ekranı 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde olup, inç başına düşen piksel değeri 534’tür. Bu sayede piyasada bulunan en keskin ekranlı telefonlardan birisi olmaktadır.

Performans Özellikleri

Performans denildiğinde öncelikle akıllı telefonun işlemcisine ve sonrasında da RAM kapasitesine bakılmalıdır. İşlemci olarak 2500 MHz Qualcomm Snapdragon 4 çekirdekli işlemciye sahip olan LG G3’ün işlemcisi bu seviye bir akıllı telefon için iyi denilebilecek bir düzeydedir.

Depolama özellikleri ise iki farklı model halinde piyasaya sürülmüştür. Bunlardan birisi 32 GB dahili belleğe ve 3 GB RAM kapasitesine sahipken diğeri de 16 GB dahili belleğe ve 2 GB RAM kapasitesine sahiptir.

LG G3 içerisinde aynı anda çift pencere çalıştırabilmek te mümkündür. Bu sayede aynı anda çalışan birkaç uygulamadan herhangi ikisini yan yana görüntüleyebilirsiniz. Bu çift pencere uygulaması LG’nin diğer birkaç modelinde de bulunmaktadır.

LG G3 içerisinde telefonunuzu kurcalamk isteyen diğer insanlardan özel bilgilerinizi koruma için misafir modu da geliştirilmiştir. Bu mod sayesinde telefonu eline alan birisinin nelere erişip erişemeyeceğini kontrol edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here