LG G6 Özellikleri

0

Son günlerde isminden fazlasıyla söz ettiren LG G6 akıllı telefonu, geçtiğimiz günlerde online olarak satışa sunuldu. LG firmasının geçmişte çıkardığı telefonlarla isim yapmasından dolayı, son çıkaracağı telefonla da piyasaya damga vuracağı az çok tahmin ediliyordu. Şimdi LG’nin teknolojide zirve yapmış olduğu bu telefonu detaylandırarak inceleyelim.

Telefona sadece dış tasarımından baktığımızda bile gözümüze birçok özelliği çarpıyor. Bunlardan bir tanesi de çift ve 13 MP çözünürlük kapasitesine sahip kameraları. Bu kameralar sayesinde daha geniş açılı çekimler yapabilir, en kaliteli şekilde panoramik çekimlerde bulunabilir veya gelişmiş odaklama özelliklerini kullanarak en beğendiğiniz anları ölümsüzleştirebilirsiniz. Ayrıca 720, 1080 ve 2160p çözünürlük seçenekleriyle kolaylıkla dilediğiniz videoları çekebilirsiniz. Ekran özelliklerine bakacak olursak, 5.7 inç geniş ekranını rahatlıkla görebilmemiz mümkün. Çizilmeye karşı dayanıklı olarak üretilmiş camları sayesinde parmaklarınızı istediğiniz gibi telefon üzerinde gezdirebilirsiniz. Net 4 GB RAM özelliği olan LG G6, aynı zamanda dört çekirdekli bir yapıya sahip. Çerçeve olarak tamamen metalden yapılmıştır ve toplamda 163 gr ağırlığı vardır. En önemli özelliklerinden birisi de su ve toza karşı aşırı derecede dirençli olmasıdır.

Laboratuar şartları esas alınarak test edilmiş ve net olarak yarım saat suyun içerisinde kalabildiği gözlenmiştir (uygun basınçlarda). Sudan çıkarıldıktan sonra sorun çıkmaması açısından iç – dış olarak güzelce durulanmalı, silinmeli ve kesinlikle ıslak durumda şarja takılmamalıdır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here