LG G7 ThinQ ile Huawei P20 Karşılaştırması

0

LG G7 ThinQ ile Huawei P20 Karşılaştırması ile karşınızdayız. Karşılaştırmamızda esas alınan hususları sizlere bildirmek istiyorum. Telefonların teknik özellikleri, tasarımları, çıkış tarihleri ve fiyatları.

İki telefonda aynı boyutta ekrana sahip (6.1 inç). Ekran gövde oranında ise LG %1lik fark ile rakibini geçiyor. 16 gram daha hafif olan LG toplam 162 gram. Kamera çözünürlüğünde ise Huawei’nin rakibine attığı fark neredeyse 3 katı. Huawei 40 mp kameraya sahipken, LG’nin kamerası 16 MP. Dahili depolamada Huawei rakibini ikiye katlıyor (128 gb).  Ramde de huawei rakibini 2 gb lik fark ile geçiyor (6 gb). Gpu frekansında ise 2.8 ghzye, 2.36 ghz ile LG yarışa denge getiriyor. İki telefonun da çekirdek sayıları aynı.1440×3120 (QHD+) Pixel ekran çözünürlüğü ile LG daha avantajlı durumda. İki telefonda 4k çekim yapabilme özelliğine sahip. Pil kapasitesinde Huawei’nin 1000mAh fazlası bulunuyor. Fakat söylenmesi gereken en büyük fark, Huawei’nin 3 adet arka kameraya sahip olması. Telefon sektörüne bir yenilik ekleyen Huawei, 3 arka kameralı modelle birlikte sektörde ilklerden biri olma ünvanını elde ediyor. Ön kamera çözünürlüğünde Huawei 16 MPlik fark ile rakibini geçiyor (24 MP ön kamera).

Fiyat Karşılaştırması

LG G7 ThinQ ile Huawei P20 Karşılaştırması başlığında sırada fiyat var. LG model telefonun fiyatı 4 bin TL den başlıyor. Huawei model telefonunki ise 4 bin 500 TLden. Özellik ve tasarım bakımından birbirine çok yakın olan bu iki telefondan hangisini alacağınıza karar veremediyseniz, gelin yakından inceleyelim. Eğer daha iyi fotoğraflar çekmek istiyorsanız, Huawei’yi tercih etmenizde fayda var. Huawei’nin bu telefonu devrim niteliğinde arka kameraya ve gayet güzel özellikleri olan bir ön kameraya sahip. İşlem hızı istiyorsanız, LG’yi tercih etmelisiniz. Kullanılan işlemci modellerinde LG’nin kullandığı işlemci ‘’Qualcomm Snapdragon 845’’ dünya üzerindeki en iyi telefon işlemcisi sayılabilecek düzeyde. Dış tasarım olarak, iki telefonda birbirine çok benziyor. Dış görünüş olarak çok büyük bir fark yok. LG G7 ThinQ ile Huawei P20 Karşılaştırmasında bizden bu kadar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here