LG’nin Bükülebilen Televizyonu Piyasada

1

lg-ces-2014-bukulebilen-televizyonTeknoloji alanında yaşanan gelişmeler ve rekabet kendini televizyon üreticileri arasında da gösteriyor. Bu rekabette pek çok büyük teknoloji devinin adını duymak mümkün. Bunlardan biri de dünya devi teknoloji firması LG. LG’nin ürettiği ve piyasada satışa çıkan televizyonun özelliği ise bükülebilir olması.

Televizyon üretiminde de firmalar, modellerinde internete bağlanma, kaydetme gibi yeni teknolojileri kullanma yanında değişik fiziksel özellikler ile daha kaliteli görüntü verebilen ve farklı dizayna sahip ürünleri son kullanıcı ile buluşturuyorlar. LG’nin CES 2014 ile tanıtımını yapmış olduğu bükülebilen televizyon modeli de son kullanıcılara sunulmak üzere piyasaya sürüldü. Kavisli şekli ve bükülebilen yapısı ile şekil değiştiren TV teknolojisini kullanıcılarla buluşturan LG, 2014 yılına da damga vuran TV teknolojisini getirmiş oldu. LG CEO’su Hyun-Hwoi Ha’da bu teknolojiye çok güveniyor ve yeni televizyonun mükemmelliğini ancak görerek anlaşılabileceği iddiasında bulunuyor. 77 inç’lik boyutlara sahip olan bu televizyonda, ekranın kavisi değişip TV açısını ayarlama olanağı getiriyor. Oda içerisinde nerede oturuyorsanız bu bükülebilen yapı sayesinde en iyi izlenme açısının yakalanması sağlanıyor ve müthiş bir izleme keyfi sağlıyor. Aslında aynı dönemde Samsung tarafından tanıtımı yapılan 15 inç boyutlarındaki televizyondan da üstün bir yanı var. LG televizyonunda OLED teknolojisi kullanılıyor. LG bu televizyonda yeni webOS TV platformunu kullanıyor. İzlenecek olan programlar HTML5 uygulamaları ile uyumlu olan bu yeni webOs arayüzü ile daha kolay oluyor, ayıca bu arayüz giriş ekranlarının daha özel duruma getirilmesi için oldukça kullanılışlı görünüyor. Bir yandan TV izlerken tek bir tıklama ile anında web gezintisine geçme imkanı sağlıyor. Ki LG, yaptığı açıklamalarda piyasaya sürme hazırlığı yaptığı PC’ler için de webOS arayüzünü kullanmaya başlayacağını açıklamış durumda.

1 YORUM

  1. Televizyonlarda esneklik olsa ne olur olmasa ne olur asıl konuşulması gereken sanki bu, blueray dan sonra daha da geliştiricez diye 21.yüzyılda televizyonların fiziki yapısında oynamalar tamamen gereksiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here