Line Kullanıcı Sayısında Önlenemez Yükseliş

0

line-kullanicilarindaki-artisGünümüzde pek çok kişinin “Bilgisayarlardan daha fazla kullandığı teknolojik cihaz nedir?” sorusuna vereceği yanıt kesinlikle akıllı telefon olacaktır. Günlük hayatımızda artık telefonlar akıllandı ve sadece konuşma ve normal mesajlaşma yanında; internete girmek, sosyal ağlara bağlanmak, görüntü veya video paylaşmak gibi amaçları da yerine getiriyor. Akıllı telefon olarak adlandırdığımız cihazları bilgisayar yerine de kullanabileceğimiz uygulamalar ile işlerimizin gerçekleşmesi amacı ile de kullanmaktayız. Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlarda çok değişik amaçları yerine getiren uygulamalar ile ücretsiz pek çok hizmeti de elde edebiliyoruz. İşte bu uygulamalardan biri de LINE ve uygulama ile görüntülü sohbet yada görüntülü mesajlaşma işlerinizi bedavaya getirebilirsiniz.

Tüm dünya üzerinde 120 milyondan fazla insanın indirip akıllı telefonuna yüklediği ifade edilen LINE uygulaması, normal telefonlarda gerçekleştirilen mesaj işini oldukça farklı bir boyuta taşımınızı sağlıyor. Uygulamayı kullanan kişiler varsa kurulumu tamamladığınızda anında bu kişiler ile mesajlaşma şansını elde ediyorsunuz. Normal telefonlarda var olan mesajlaşma dışında bu kez sevdiklerinizle ve arkadaşlarınızla olan mesajlaşmalarda; fotoğraf, video, sesli mesaj gibi özellikleri de kullanabiliyorsunuz. Üstelik bunun için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Üstelik LINE ile sağlanan özel bir zaman tünelinde her anınızı sevdikleriniz ile paylaşma imkanı da buluyorsunuz. Mesaj dışında görüntülü arama ve görüntülü görüşme yapma olanağınız da var. Uygulama size nerede bulunduğunuzu konum olarak da bildirerek paylaşmanıza olanak tanıyor. Hatta çevrede var olan LINE kullanıcıları ile yada sevdikleriniz ile sohbet odası vasıtası ile iletişim kurma şansınız dahi uygulama ile getirilmiş durumda. Line uygulamasını telefonunuza yüklemek için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kullanıcı sayısı her geçen gün uygulamayı kullananlar; 100 milyon barajını 19 ayda aştığı söyleniyor. Bu 100 milyon barajı aşma; Twitter için 49 ay, Facebook için 54 ay olduğu düşünülürse, LINE uygulamasının ne kadar benimsendiğinin ve yaygınlaştığını da gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here