Microsoft Edge Tarayıcıda Reklamları Nasıl Engelleyebilirim?

0

edge-tarayiciMicrosoft, yeni tarayıcısı ile birçok kullanıcı tarafından beğenilerek kullanılıyor. Fakat arama yaparken, bir şey araştırırken ya da film, video izlerken çıkan reklamlar can sıkılmasına ve zaman kaybına neden oluyor. Adguard programının indirilmesi ve ayarlanması ile sıkıcı reklamların engellenmesi sağlanıyor. Ayrıca tüm reklamlar engellenebildiği gibi, sadece istenmeyen reklam çeşitleri de filtrelenebiliyor.

Adguard Programı İle Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Adguard programı indirilerek, sıra kurulumun yapılmasına geliyor. Dil seçimi belirlenerek, engellenmek istenilen reklam türü seçilmelidir. Program, site açılmasında yer alan reklamları engellediği gibi, sayfa ortalarında olan reklamları da engelleyebilmektedir.

Güvenilir Sitelere İzin Verin

Pek çok internet sitesinin devamlılığı yayınlamakta oldukları reklamlara dayanmaktadır. Bu nedenle güvenli olduğunuzu düşündüğünüz sitelerin reklamlarını engellememek daha doğru olacaktır.

Tarayıcı Reklamlarının Bilgisayara Zararı Nedir?

Reklamların genel olarak bilgisayarlara bir zararı bulunmamaktadır. Güvenilir siteler ve reklam şirketleri, tıpkı televizyonlarda olduğu gibi çeşitli hizmetleri ve siteleri tanıtmaktadır. Ancak güvenilir olmayan sitelerde özellikle çocuklar ve kadınların görmek istemeyeceği reklamlar ile karşılaşmak mümkündür. Çocuklarınızın gelişimi için bu reklamları kontrol altında tutmanız önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here