Mike Hughes Dünyanın Düz Olduğunu İddia Etti

0

Dünyanın yuvarlak bir biçimde mi yoksa düz bir biçimde mi olduğu hakkında son noktayı koymak isteyen Amerika Birleşik Devletleri ülkesinde yaşayan ve edinilen bilgiler doğrultusunda limuzin söförlüğünden emekli olan Mike Husges dünya düz mü değil mi tarafından kondu. Gerçekleştirdiği ilginç araştırmalar sayesinde Çılgın lakabı ile ün salan Hughes, dünyanın düz bir biçimde olduğunu kanıtlamak için ev yapımı bir roket hazırlayarak 3 Şubat tarihinde yaklaşık 880 metre yüksekliğe sahip olan bir tepeye çıktı.

Ancak, ev yapımı roketini uzaya göndermesine yalnızca birkaç saat kala ani bir karar ile vazgeçen Hughes, denemenin başarısız olması durumunda dünyanın düz bir biçimde olduğunu iddia eden Düz Dünya Araştırma Grubu bünyesinde 2 milyon dolar maliyetli yeni bir roket yapabileceği sinyali verdi. Zaman zaman gerçekleştirdiği uzay araştırmaları ile tanınan Amerika’lı ilginç adam, son ev yapımı füze denemesi sayesinde de youtube video paylaşım kanalı üzerinden milyonların ilgisini üzerine çekmeyi başardı. Emekli olmasına rağmen uzay araştırmalarına merak saldığını dile getiren Mike Hughes dünya düz diyor insanların dünyanın düz mü yuvarlak mı olduğu hakkındaki merakının giderilmesi açısından bu çalışmaya imza attığını ve ileriki zaman dilimleri içerisinde dünyanın düz bir biçimde olduğunu kesin olarak ispat edeceğini dile getirdi.

Ayrıca, facebook ve twitter gibi önemli sosyal paylaşım siteleri üzerinden de yoğun beğeni kazanan ilginç adam dünya düz videosu izlemek istediğinizde youtube video paylaşım sitesine giriş yapmanız yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here