Mobil Cihazlar İle Yaşam

0

 mobil cihazTeknolojinin her geçen gün biraz daha gelişmesi ile birçok elektronik cihaz insan hayatına etki etmeye başladı. Bu etki etme süreci özellikle 2000’li yılların başında kendini iyice hissettirmeye başladı. Cep telefonu ve PDA bilgisayarların bu yıllarda fiyat olarak daha uygun hale gelmesi ve ithalatın teknolojik ürünler üzerine yapılması mobil cihazların insan hayatına etki etmesini kolaylaştırdı. 2000’li yılların başlarında başlayan mobil indeksi değişim günümüzde de hala devam etmektedir. Her geçen gün yeni bir cihaz, yeni bir yazılım üretilmekte ve mobil cihazların daha cezp edici hale gelmesini sağlamaktadır.

Siyah beyaz ekranlı telefonlardan gelişmiş sistemli akıllı telefonlara kadar uzanmış olan teknoloji özellikle Android işletim sisteminin üretilmesi sonucunda artık ceplere girecek boyutlara kadar küçüldü. Mobil cihazların birçoğunda kullanılmaya başlanan Android işletim sistemi kullanıcıların mobil cihazlarını diledikleri gibi kişiselleştirmesini sağlamaktadır. Bu sebeple mobil cihazlardan Android işletim sistemine sahip olanlar kullanım için daha uygun cihazlardır.

Mobil cihazlar iyi yönleri ve kötü yanları ayrı ayrı incelenecek olsa ortaya birçok sonuç çıkacaktır. Kısaca değinmek gerekirse mobil cihazların faydalı yönü hayatı kolaylaştırması, eğlence ortamı oluşturması ve birçok işin kendileri üzerinden yapılması ile zamandan kazanç saplamasıdır. Ancak her şeyin olduğu gibi mobil cihazların da sadece iyi değil aynı zamanda bir de kötü yönü vardır. Mobil cihazların kötü yönü insanlar arasındaki birebir iletişimi elektronik ortama taşıması, samimiyetten uzak iletişim kurulmasına sebep olmak olmaktadır denebilir. Ancak hem iyi hem de kötü yönü bakımından mobil cihazların iyi mi kötü mü olduğuna karar verilecek olsa kesinlikle mobil cihazlar iyi kategorisinde yer alır. Çünkü kötü yönlerinden çok iyi yönleri bulunması mobil cihazları kullanılabilirlik açısından değerli hale getirmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here