Mobil Oyunların 2016 Kullanıcı Modeli İle İmtihanı

0

pcnetPCnet yayınladığı aylık dergileri ve ülke çapında ulaştığı insan sayısı ile bilgisayar ve oyun dünyasının her zaman dilimi için nabzını tutmaya devam ediyor. Günümüzde dijital dünyanın yazılı olmayan kanunlarından biri. Hatta o olmayınca dert yanmamız da ayrı bir mesele. Kendi kendimize otururken bile sosyalleşmek, bağlı kalmak, anı daha da anlamlı kılabilmek.

Basit bir ihtiyaçtan yola çıkılarak,  günümüzde kullanıcılara artık dünyanın en iyi oyunlarının mobil hallerini de tek bir tıkla elde etme imkânı sunuluyor.  Cep telefonu kullanıcıları, bilgisayarları başında oynadıkları oyunları artık tabletlerinde, cep telefonlarında mobil uyumlu olarak da oynayabiliyorlar.

Kullanıcıların mobil oyunlar ortaya çıkmadan önce ise çeşitli konsollar aracılığı ile bu oyunları oynadıklarını söyleyebiliriz fakat bu konsollar oldukça kaba görünümlü ve bir hayli ağır cihazlar olmasından kaynaklı pek de geçer not aldığını söyleyemeyiz. Dolayısıyla taşınabilir olmaktan da uzak cihazlardır. Özellikle iPhone ile beraber hayatımıza bir anda giren mobil oyun mağazaları, sadece olağan koşullarda yani günlük hayatımızdaki rutin olarak yaşadığımız zaman dilimleri için değil vapurda, okulda, iş yerinde kısacası hayatımızın her anında oyun oynamamıza olanak sağladı. Üstelik bu yeni evrimleşen teknoloji sayesinde dokunmatik ekran ve hareket algılayıcı sensör gibi olanaklar sayesinde PC ve diğer oyun konsollarına göre kullanıcılara artık daha da güçlü ve eşsiz bir oyun deneyimi yaşatabilmenin yolunu da sunmuş oldu.

Peki ya daha öncesinde kendine bir oyun konsolu almayı düşünmemiş insanların bile cebindeki telefonu bir oyun makinesine dönüştürmesini sağlayan şey neydi. Sadece biraz tutku ve yaratıcılık.

İşte tam bu noktada devreye giriyor PCNet. Cep telefonu oyunlarına ait bilgi ve deneyimleri görebileceğiniz oyun geliştiriciler ve sistem gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz ve dahası sizi bekliyor. Oyunların performans analizleri artık çok daha önemli. Zira onu en iyi anlatabilecekler de oyunu daha önceden deneyimleme şansı bulmuş kişiler. İşte tam bu noktada yıllardan beri süre gelen deneyim ve tecrübe için sekmeleri mevcut.
Cep telefonu oyunlarına ait gereksinimler ve ekran kareleri burada. Tek tıkla, cep telefonu oyunları hakkında bilmek istediğiniz her şey!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here