Mobilya Dekorasyon Modelleri

0

Mobilya Dekorasyonu 2017

Mobilya seçimi yapılacağı zaman ufak bir araştırma yapıldığında bile karşımıza birçok farklı mobilya terimi ve akım isimleri çıkmaktadır. Bunların arasından tercih yapmak zor gibi gözükse de akımları hakkında bazı bilgileri bilmek bu işi oldukça kolaylaştırmaktadır.

Kelime anlamı olarak eski döneme ait mobilyaların günümüze uyarlanmış hali anlamına gelen  mobilya modelleri, klasik, gösterişsiz ve düz bir mobilya üzerinde işleme ya da farklı figürlerin yer almasıyla oluşurken, bu mobilyalarda kullanılacak kumaş türleri, desenler ve ayrıntılar modern çizgiler tercih edilerek seçilmelidir.

Gösterişli olması sebebiyle özellikle şaşaalı zevkleri olan kişilerin tercihi olan  koltuk takımları, farklı tasarımları, değişik konseptleri ve renk tonları ile de oldukça dikkat çekmektedir. Koltuk takımlarının yanı sıra,  yatak odası takımlarında da dikkat çeken  tasarımlar, son yıllarda özellikle popüler hale gelmiştir.

İster yeni evlenen çiftler olsun ister ev veya mobilya yenileyecek kişilerde evin en özenilen odası kuşkusuz ki misafir odası olarak da adlandırılan salonlardır.  koltuk takımları kullanılarak düzenlenecek bir salon takımında hem misafirlerinize  mobilya şıklığını ve muhteşem zevkinizi göstermiş hem de eskiyle günümüzü harmanlayarak kendinizi mutlu etmiş olursunuz.

 Salon Takımlarında Kullanılacak Mobilyalar

Mobilyaların kullanılmak istendiği bir salon tasarımı oldukça şık ve iddialı bir salon olacaktır. Seçilecek mobilyaların birbiriyle uyumlu olması gerekliliği göz önünde bulundurularak yapılacak seçimler özellikle daha fazla takdir toplamaktadır.

Ahşap ağırlıklı ve günümüze dair moda renklerin yer aldığı bir koltuk takımına uygun bir yemek odası, tv ünitesi ve zigon sehpaların seçilmesi ile oluşacak salon takımları hem misafirler hem de ev sahipler için görsel bir şölen haline gelecektir.

Özellikle son yıllarda yatak odası takımları tercih edilen benç koltukların da seçileceği bu salon takımlarında özellikle tv ünitesinin seçimi dikkat çekmekte ve önem taşımaktadır.

TV Üniteleri

LCD televizyonların he eve girmesi ile daha da önemli bir ihtiyaç haline gelen tv üniteleri,  seçenekleri ile de oldukça beğenilmektedir. Çizim dizaynları ve sağlamlık açısından oldukça beğenilen tv ünitelerinde amaç hem televizyon izlerken dikkatin dağılmamasını sağlamak hem de tv ünitesinde yer alan işlevsel alanlar ile süs eşyaları, çerçeveler, kitap gibi evin vazgeçilmezi olan ev eşyalarını doğru bir şekilde saklamaktır.

Kaynak : http://www.favorikadin.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here