Monster Hunter World İncelemesi

0

Piyasada farklı bir soluk yaratan Monster Hunter World özellikle grafik bakımından dikkat çeken oyunlardan birisi olmuştur. Monster Hunter World isimli oyunu ilk etapta Konsol ve Xbox için çıkış yapmıştı ancak Windows platformu içinde çıkışını yapmış bulunuyor. PC deneyimini yaşayarak daha kaliteli grafikler ve daha akıcı bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız oyunu önceden deneyenlere bir kez daha denemeleri gerektiğini vurgulamalıyız. Oyunda en önemli unsur online veya tek kişilik mod ile dilediğiniz şekilde atmosfere giriş yapabilmenizdir. Birçok fonksiyonlu seçenek sunan oyun, oyuncuların ağzında muhteşem bir tat bırakıyor. Oyunun kaliteli olmasını etkileyen en önemli unsur ise oluşturulan karakterlerin detaylarıdır. Karakter ve canlı tasarımlarını farklı bir boyuta taşıyan yapımcılar, oyunu bağlı olduğu türe göre en yaratıcı oyunlar arasına sokmayı başarmıştır.

Monster Hunter World Özellikleri

Genellikle Dark Souls ile kıyaslanan Monster Hunter World oyunu aslında tamamen farklı bir yapıya sahiptir. Dark Souls hikaye bakımından önem taşırken Monster Hunter World yapısal anlamda ön plana çıkmaktadır.

Oyunda yer alan silahlar ise benzetilen oyunla tamamen alakasızdır. Kılıç vb. silahların özgün tasarımları oyun dünyasında daha önce hiçbir oyunda rastlanmamış türdendir. Aynı zamanda etkileşimler oldukça farklıdır. Silah geliştirme özelliği ile birlikte avcılık deneyimlerinizi arttırabilmeniz mümkündür. Oyunda sadece belirli canlıları kesme görevi değil araştırma görevleri de yer almaktadır. Araştırma yapmayı sevenler bu noktadaki grafiklerle keyif alacaktır.

Etrafta bulunan nesnelerin canlılığı ve atmosferin renk kartelası oyuncuları derinden etkileyen unsurlardır. Ana karakterin kendisine has özellikleri ile saldırı ve savunma taktiklerini geliştirmesi, Monster Hunter World oyununu eşsiz kılan noktalardan birisidir. Aynı zamanda hangi bölgeye gidiyorsanız amacınıza yönelik silah seçebilme olasılığınız bulunmaktadır. Bölgesel olarak size farklı stratejiler geliştirmeniz için imkan tanıyan oyun karşınıza birçok zorluk çıkaracaktır. Aynı zamanda bu zorluklar mücadele edebilmek sandığınız kadar kolay olmayacak. Devasa canlılar ile karşı karşıya gelerek bir anda kendinizi yerde bulabilirsiniz. Bu nedenle gelişiminizi doğru yönde yapmalı ve seviyenizi korumalısınız. Ayrıca oyunun inceleme puanları başarısınız gözler önüne serecek niteliktedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here