Nasa 95 Yeni Gezegen Keşfetti

0

Gök bilimciler tarafından uzun bir müddet boyunca çalışmalar yapılan Samanyolu Galaksisinde Güneş sistemi dışında 95 yeni öte gezegen keşf edildi. Dünyanın önde gelen uzay araştırma kuruluşu NASA 95 yeni öte gezegen keşfi bünyesinde gerçekleştirilen ve Kepler Uzay Teleskobu adı verilen uzay teleskobu üzerinde yapılan sayesinde uzay boşluğunda toplamda 275 adet yeni gök cismi üzerinde detaylı olarak incelemeler yapılarak bu gök cisimlerinden toplamda 95 adet yeni öte gezegenin daha var olduğu ispat edildi.

En Parlak Yıldız Bulundu

Yapılan uzay çalışmaları sayesinde ayrıca HD 212657 adı verilen parlak bir yıldızın çevresinde dünya saat hesaplaması ile 10 günlük bir zaman dilimi üzerinden bir öte devri daim gerçekleştirdiği gözlemlendi. Bu uzay gözlemlemesi sonucunda, en parlak yıldız olarak kabul gören Nasa HD 212657 adını alan parlak yıldız hakkında kurum tarafından ileriki süreçlerde de bilgiler sunulması öngörülmektedir.

95 Yeni Öte Gezegen Keşfi Sosyal Medyada Geniş Yankı Uyandırdı

NASA 95 yeni öte gezegen keşfi ayrıca sosyal medya üzerinden de geniş yankı uyandırdı. Haber kaynağından alınan bilgiler sonucunda milyonlarca kullanıcılar facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım siteleri üzerinden NASA uzay başarısı duyurdu. Uzay araştırma kurumu NASA bünyesinde gerçekleştirilen 95 yeni öte gezegen keşfi hakkında ayrıca ileriki süreçlerde yeni bilgilendirmelerin kurum resmi web sitesi üzerinden yapılması öngörülmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here