Netflix Artık Çevrimdışı Çalışabilecek

0

2016 yılına girdiğimiz ilk günlerde tüm dünyadan sonra ülkemizde de izleyicilerin karşısına çıkan Netflix, merakla beklenen son özelliğini devreye soktu. Buna göre artık Netflix izleyicileri çevrimdışı oldukları zamanlarda da film ya da dizi izleme fırsatına sahip olabilecekler.

İnternet Sağlayıcısı Netflix’ten Büyük Adım

İnternet üzerinden yediden yetmişe herkese hizmet sunan kuruluş, uzun zamandır kullanıcılarının istediği çevrimdışı çalışma özelliğini aktif ederek büyük beğeni topladı. En iyi dizi ve filmlerin buluştuğu nadir adreslerden birisi olan Netflix, 30 Kasım 2016 tarihinde yaptığı bir basın duyurusu ile artık platformunun çevrimdışıyken de hizmete açık olacağını söyledi.

Çevrimdışı Özelliği ile Netflix Kullanma İmkanı

2016 yılının başından bu yana kısa sürede kendisine ciddi bir kullanıcı kitlesi edinen Netflix’in çevrimdışı özelliğini kullanabilmek ise oldukça basit. Tek yapılması gereken; çevrimdışı izlenmek istenen film ya da dizilerin bilgisayarlara indirilmesini sağlamak. Basit bir internet bağlantısı ile indirilebilecek olan dizi ve filmler, 4G bağlantısı olmayan mobil cihazlarda bile takip edilebiliyor. Çevrimdışı uygulaması ayrıca tablet kullanıcıları içinde geçerli olacak. Kuruluşun çevrimdışı özelliği başlangıç aşamasında ne yazık ki tüm film ve dizileri kapsamıyor. Bunun yerine Narcos, The Crown ve Orange is The New Black ilk aşamada çevrimdışı izlenebilecek yapımlar arasında yer alıyor. Çevrimdışı özelliğinin mobilde hem Android hem de iOS işletim sistemleri için geçerli olduğunu da söylemekte fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here