Nokia 9 İçin Yeni Gelişmeler

0

Akıllı telefon piyasasında sessiz sedasız varlığını sürdüren köklü markalardan Nokia, yeni cihazı Nokia 9’u tanıttı. Nokia’nın yeni cihazı markayı sevenler ve markaya ilgi gösterenler tarafından başarılı bulundu. Android işletim sistemine dönen Nokia’nın yeni konsepti oldukça başarılı bulundu. Telefon piyasasında iyi bir alternatif olan Nokia tekrar çıkış yapmak için kollarını sıvadı ve etkileyici çalışmalar ile inceleme puanlarını yükseltmeye başladı. Eski dönede belli başlı markalar olmasından dolayı Nokia’nın yarışacağı çok büyük rakipleri yoktu. Hatta Nokia piyasanın en büyük markası ünvanını elde etmişti. Ancak gelişen teknoloji birçok markanın önünü açarak üst segment cihazlar ile sektöre yeni bir soluk getirdi. Nokia 9 ise sektörde varlığını sürdürmek için ideal cihazlardan birisi olma yolunda ilerliyor.

Nokia 9 Snapdragon İşlemci ile Geliyor

Snapdragon 835 işlemcisi ile dikkat çeken Nokia 9 kuvvetli işlemci ile kullanıcıları karşılıyor. Çift ana kamera ile gelen cihazın arka kamerası 13 megapiksel olmaktadır. Yeni teknoloji ile üretilen kameralar baz alındığında bu özelliğin ortalama bir özellik olduğunu söylemek uygun olacaktır. Ancak kamera kalitesi tabiki net olarak kıyaslanamaz.

Kamera özelliğinin dışından ekran boyutunun 5.5 inç büyüklüğünde olacağı ifade edilen Nokia 9, rahatlıklar kavranabilir ve avuç içine oturabilmektedir.5 megapiksel ön kamera ve 3250 mAh pile sahip olan cihaz Android 8.0 Oreo işletim sistemini desteklemektedir. Aynı zamanda  4GB Ram bulunan cihaz son derece fonksiyoneldir. Akıllı telefon sektöründe alternatif marka arayanlar için hem ideal özelliklere sahip hem de ekonomik bir cihazdır.

Nokia 9 Depolama Alanı 128 GB

Nokia  9’un en çok dikkat çeken özelliği 128 GB dahili depolama alanına sahip olmasıdır. Bilindiği üzere üst segment cihazlarda bile maksimum 64 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Nokia’nın bu konuda atılım yaptığını gözlemlemek mümkündür. Ancak ne kadar verimli bir kullanım sunacağı kafalarda soru işareti bırakıyor. Eğer depolama alanına erişim sırasında kasma sorunu ön plana çıkarsa bu durumda kullanıcılar aradığı cihazı temin etmiş olmayacaktır. Ancak depolama alanı bakımından cihaz son derece ideal seviyededir. Alternatif arayanlar için önerilen Nokia 9’un fiyatı ise henüz belli değil. İddialara göre 4500TL civarında fiyatı olacağı ifade ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here