Okulistik ve 3. Sınıf Dersleri

0

Türkiye’de özel okullar da dâhil birçok okulun üye olduğu “Okulistik” internet üzerinden ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin eğitimi için hazırlanmış bir içerik sitesi. “Okulistik” Milli Eğitim Bakanlığı öğretim programına tam uyumlu olarak çalışıyor. Okulistik’te 3. sınıf dersleri de MEB programıyla bir paket halinde yer alıyor. Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi, İngilizce ve Fen Bilimleri derslerinde her konu için interaktif konu anlatımları sunuluyor. Animasyonlarla ve eğlenceli etkinliklerle desteklenen anlatımlar öğrencilere kolay ve zevkli bir öğrenim olanağı sağlıyor. Severek yaptıkları etkinliklerle farkında olmadan tekrar yapmaları ve bilgilerini pekiştirmeleri sağlanıyor. Özellikle Fen Bilimleri dersiyle yeni tanışan 3. sınıf öğrencileri, düzeylerine uygun videolu konu anlatımları, etkileşimli konu anlatımları, soru çözümlü videolar ile konuları rahatça kavrayabiliyorlar.

okulistik-1

Yine 3. sınıf öğrencilerinin matematikte en zorlandığı konulardan biri olan çarpım tablosunu ezberlemek de Okulistik’te eğlenceli bir hale getirilmiş. Genelde çocuklara çok sıkıcı gelen ve öğretmenlerin de epey zamanını alan çarpım tablosu yapılan etkinliklerle farkında olmadan tekrarlattırılıp pekiştiriliyor. Böylece sayısal işlemlerin daha kolay yapılması çabuklaşıyor.

Konu anlatım videoları Okulistik’in seçkin öğretmenleri tarafından da anlatılıyor. Böylece öğrenci konuyu bir kez de en güzel örneklerle ve etkinliklerle anlatan bir özel öğretmenden dinlemiş ve daha iyi kavramış oluyor. Konuyu ne kadar öğrendiğini hemen ölçen ve değerlendiren etkinlikler sayesinde başarı anında ölçülmüş oluyor. Basılabilir ödev kâğıtları ise konuyu kavrama ve yorumlama becerilerini geliştiriyor. Tüm konuları içeren konu testleri ise sınava en iyi şekilde hazırlanmaları ve başarı düzeylerini ölçmeleri için birebir.

okulistik-2

Bunun yanı sıra 3. sınıf öğrencilerine yıl boyunca 6 hazırlık sınavı ve 6 online değerlendirme sınavı uygulanarak şube, okul, ilçe, il ve Türkiye genelindeki seviyeleri belirleniyor. Yapılan analiz sayesinde öğretmenler de kendi sınıflarının ve tek tek bütün öğrencilerinin düzeyini ve eksiklerini görmüş oluyor. Okulistik öğretmenlere ücretsiz üyelik imkânı sunuyor. Ayrıca Okulistik üyesi öğrencilerin velileri de Okulistik’e ücretsiz üye olabiliyor, “Okulistik Veli Uygulaması” sayesinde netten, cepten ya da tabletten çocuklarının derslerdeki katılım ve başarısını takip edebiliyorlar.

okulistik-3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here