Oppo Realme Whatsapp ve Diğer Uygulamalara Şifre Koyma

2

Oppo cep telefonları malumunuz piyasaya öyle bir giriş yaptı ki tv ve ceşitli mecralarda yaptıkları reklamlarla öncelikle oppo neymiş nasıl bir telefonmuş diye akıllara kazınmayı başardı.

Oppo telefonlaırn kameraları ve net fotoğraf çekimleri ile tercih sebeplerinden birisi oldu, çift hat özelliği ile de hem iş hem de kişisel hatları kullanabileceğiniz bu telefonda isterseniz whatsapp gibi uygulamaları da çoklayabiliyorsunuz.

Bu durumda herkesin hem iş hem de kişisel whatsapp kullanımına şu şekilde olanak sağlayabiliyor.

Öncelikle telefonunuzun AYARLAR / Uygulama Kopyalayıcı alanına tıklıyorsunuz.

Bu alanda karşınıza Whatsapp ve diğer uyumlu programlar çıkıyor, siz whatsapp uygulamasını seçiyorsunuz ve buna bir isim vererek telefonunuzda 2 tane whatsapp kullanımına başlayabiliyorsunuz.

Şimdi çift hattınız ve çift whatsapp uygulamanız oldu peki kişisel whatsapp uygulamamı nasıl şifreleyebilirim diyorsunuz. İşte herhangi bir ek uygulamaya gerek kalmadan whatsapp uygulamanızı şifreleme yöntemi.

AYARLAR / Güvenlik / Uygulama Şifreleme

Bölümüne giriş yapıyoruz, bu alanda telefonunuzda kurulu olan tüm uygulamaları bulabilirsiniz hatta bu alanda fotoğraflarınızdan tutun mail ve oyunlarınızı bile şifreleyebiliyorsunuz. Konumuza dönecek olursak bu alandan şifrelemek istediğiniz WhatsApp hangisiyse onu seçiyoruz. Karşınıza Parola Doğrulamayı Başlat çıkıyor bunu aktif hale getiriyoruz ve işlem tamam.

Artık kişisel WhatsApp uygulamanız şifrelenmiş durumda ayrıca bunu yaptığınızda bildirimlerde size kimin mesaj yazdığı şifreyi girmeden asla görünmez.

Sormak istediğiniz soruları yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Telefonu daha yeni aldım şu konu hakkında o kadar araştırma yaptım ki anlatamam :))
    Doğru düzgün anlatana bir türlü ulaşamadım bir ara vazgeçecektim hatta ama sayenizde sorunu çözmüş oldum şifreleme işlemleri tamam 😉
    Sade ve açıklayıcı anlatımınız için teşekkür ederiz.Gerçekten harika açıklamışsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here