Outlook ile Mail Hesaplarınızı Kullanma Yöntemi

0

Mail Adresinizi Microsoft Outlook’ta Kullanın

Bir internet sitesi satın aldığınızda dikkat çeken ilk detay @siteadiniz.com şeklinde mail adresi sahibi olmanızdır. Her zaman bir gösteriş ve önemli bir konu olarak dikkat çeken bu detay sizin işinize ne kadar önem verdiğinizi gösteren detaylar arasında yer alır. Hem daha kurumsal, hem de daha güvenilir olan @siteadiniz.com şeklindeki mailinizin kontrolünü ise Microsoft Outlook programı ile sağlayabilirsiniz. @siteadiniz.com şeklindeki mail adresinizi Microsoft Outlook üzerinden kullanmak için aşağıdaki adımları takip ederek kurulumu yapabilirsiniz.

Bilgi: Bu anlatım cPanel hosting alarak internet sitesi hizmeti alanlar için geçerlidir.

  1. cPanel’e şifreniz ile giriş yapıyor ve E-Posta Hesapları sekmesine tıklıyorsunuz. Mail adresinizin hemen karşısında “ E-Posta istemcisini yapılandır “ seçeneğine giriş yapmanız gerekiyor. Bu alan bizim için önemli çünkü Microsoft Outlook POP/IMAP bilgilerini alacağız. Bu alan açık duruyor ve biz devam ediyoruz.
  2. Microsoft Outlook programını çalıştırın ve yeni hesap ekle seçeneğine tıklayın.
  3. Karşınıza gelen ekranda üçüncü seçenek olan “Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır” seçeneğini seçerek ileri diyor ve devam ediyoruz.
  4. Gelen seçenekler arasından “ İnternet Explorer “ seçeneğini seçerek devam ediyoruz.
  5. Sıradaki adımda tüm bilgilerimiz gireceğimiz bir ekran gelecek. Buradaki bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde dolduruyoruz. Gelen ve giden posta sunucusu bölümlerini doldurur iken en başta açtığımız cPanel bölümündeki bilgileri giriyoruz ve kaydet diyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here