PC Oyunları Iphone ve Ipad’de Nasıl Oynanır?

0

PC’nin bozulması ya da dolu olması ile oynanacak oyundan vazgeçilmesine gerek yoktur. Çünkü bilgisayarınızdaki oyunları Iphone ya da Ipad üzerinden de oynanması mümkündür.

PC Oyunlarının Iphone ve Ipad’de Oynanması

PC, oyunlarının Iphone ve Ipad’de oynanması için Moonlight Game Streaming programına ihtiyaç duyulmaktadır. İnternete erişilecek bağlantı kullanılarak, oyun akışı düzenlenebilir. Moonlight Game Streaming uygulaması tamamen ücretsizdir. Program indirildikten sonra, PC ile Iphone ya da Ipad arasında akışın sağlanması ile oyunlara ulaşılacaktır.

PC İle Iphone ve Ipad Akışı Nasıl Sağlanır?

PC’de oynanacak olan oyunların yansıtılması için ‘’NVIDIA GeForce Experience’’ yazılımının açılması gerekmektedir. Yazılımın güncel değilse, mutlaka güncellenmesi ve oyunların tarayıcıda çalıştırılması gerekir. Daha sonra seçeneklerden yönlendirilerek, PC, Iphone ya da Ipad’in eşleştirilmesi yapılır. Mobilden oynanacak oyunun seçilmesiyle, işlem tamamlanmış olur.

PC Oyunları İle İlgili Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Oyunların mobilde oynanması keyifli ve daha pratik olsa da, internet açısında olumsuz sonuçlanabilir. Çünkü PC oyunları, mobilde oynandığı takdirde, güçlü ve yüksek kotalı internetin olması gerekmektedir. İnternet kotasının çabuk dolması ve faturanın yüksek gelmesine sebep olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here