Periscope Nedir ve Nasıl Kullanılır?

0

Periscope Nedir ve Nasıl Kullanılır?

periscope-nedir-nasil-kullanilirHerkesin bildiği gibi Twitter, geçtiğimiz tarihlerde önemli bir açıklama yapmıştı. Pericsope adlı uygulamayı Twitter’in bünyesine katmaya hazırlandıkları açıklanmıştı. Yapılan bu açıklamadan sonra Twitter, 100 Milyon dolar karşılığında Periscope adlı hizmeti bünyesine kattı ve kullanıcıların hizmetine sundu. Biz de bu yazımızda Periscope nedir ve nasıl kullanılır konularına değineceğiz.

Periscope, Twitter sosyal ağının üzerinden canlı yapabilmenizi sağlayan video uygulamasıdır. Periscope hizmeti sayesinde istediğiniz an videolar çekebiliyor ve bu videoları Twitter sosyal ağında paylaşabiliyorsunuz.

Periscope Nasıl Kullanılır?

Periscope adlı hizmetten siz de yararlanmak istiyorsanız, ilk olarak uygulamayı telefona indirmelisiniz. Uygulamayı indirdikten sonra “Sign in with Twitter” butonuna tıklayarak Twitter hesabınızla giriş yapmalısınız.

Giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra orta kısımda bulunan ikona tıklamalısınız, karşınıza canlı yayın sayfası açılacak. ”Start Broadcast” butonuna tıklayarak canlı yayına başlayabilirsiniz. Canlı yayına başladığınız zaman ekran Live yazısı belirir. Canlı yayınınızı bitirmek istediğiniz zaman  “Stop Broadcast”  butonuna tıklamalısınız.  Yayın bittikten sonra videonuz tekrar izlenebilmesi için yüklenir.

Periscope adlı uygulama şuan sadece İOS işletim sistemi üzerinden indirilebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here