Picasa Nedir, Nasıl Kullanılır ?

0

Güncelleme : Picasa 2018 itibariyle picasa uygulamasının artık sonlandırıldığını şu şekilde açıklama yaparak duyurdu.

Mobil ortamda ve web’de sorunsuz çalışan yeni ve daha akıllı bir fotoğraf uygulaması olan Google Fotoğraflar’da tek bir fotoğraf hizmetine odaklanmak için Picasa’yı kullanımdan kaldırmaya karar verdik.

Bu uygulamada fotoğrafları bulunan ve aktif olarak kullanan kişiler verilerine google fotoğraflar kısmından rahatlıkla erişebilecek, herhangi bir veri kaybı yaşamadan tarayıcınız üzerinden fotoğraflarınıza erişim sağlayabilirsiniz.


Google tarafından üretilmiş çok başarılı bir resim işleme uygulamasıdır. Piyasadaki diğer resim işleme programlarından çok basit ve kolaydır. Resim işleme adına yapamayacağı bir iş yok diyebiliriz. İşte Picasa Nedir, sorusuna verilecek en kısa ve basit cevap budur. Aynen picasa gibi basit bir cevap verdikten sonra, her popüler uzantıya sahip grafikler ve resimlerin, profesyonel kalitede rötuşu, renk ve ışık ayarları, çeşitli efekt ekleme işlemleri, gölgelemeler ve daha birçok işlemi yapabilirsiniz. Dahası sosyal medya uygulamalarına uygun hale getirerek, kolay paylaşmakta mümkündür.

İLK KURULUMDA, TÜM RESİMLERİ BELİRLER VE SİZ, SÜRÜCÜLERİNİZ İÇERİSİNDE, RESİMLERİM NEREDE DİYE BOŞA VAKİT HARCAMAZSINIZ.

Video formatlarını ve tüm resim uzantılarını destekler. Bu sayede sunular ve resimli Mp3 dosyaları hazırlayabilirsiniz. Harici ve dahili tüm sürücüler ile başarılı şekilde çalışan Picasa Nasıl Kullanılır, detayları vermeden kısaca anlatalım. Kurulumdan sonra tüm resim dosyalarınızı belirler. Bu dosyaların üzerinde yaptığınız tüm değişiklikler, klasördeki resim dosyasına anında yansır. Eğer picasa ile bir resmi silerseniz, harddisk’teki resimde silinir. Picasanın klasör gösterimi tamamen bilgisayarınızdaki resimlerdir. Temel olarak dosyalarınız ile olan ilişkisi doğrudandır. Diğer menü ve araçların ne işe yaradığını anlamak için, resimleriniz üzerinde çalışmalar yapmanız gerekir. Türkçe dil desteği ile kullanımı gayet kolaydır. Düzenleme araçlarını kullanarak, resimlerinizi siyah beyaz yapabilir, kırmızı gözleri yok edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here