PlayStation 5 Hakkında Yeni Bilgiler

0

Sony’nin efsanevi konsolu Playstation’a ait yeni bilgiler gelmeye başladı. Playstation 5 isimli yeni konsolun ne zaman piyasaya çıkacağı ve hangi özelliklere sahip olacağı henüz kesinleşmedi. Ancak Playstation’ın yeni sürümü ile alakalı birçok dedikodu ortaya atılmaya başlandı. Oyuncuların merakla beklediği yeni konsolun var olan konsoldan farklı özelliklere sahip olacağı ve oyun piyasasında yeniliklere ışık tutacağı konuşuluyor. Özellikle gelişen VR teknolojisinin yeni konsol ile farklı bir boyuta ulaşabileceği ifade edilirken oyuncular için özel olarak tasarlanan Playstation 5 isimli cihazın bugüne dek üretilmiş olan konsollardan daha gelişmiş olacağı ifade ediliyor. Aynı zamanda 4K grafik desteğine sahip olacağı ise önceden verilen bilgiler arasında yer alıyor.

2018 yılında piyasaya sürüleceği iddia edilen Playstation 5 ile ilgili olarak ortaya atılan iddialar her geçen gün kesinlik kazanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden yayılan bir iddia bugün doğrulanmış oldu. Playstation 5 isimli konsolun AMD’ye ait ekran kartlarından birisine sahip olacağı kesinleşti. AMD ekran kartlarının ne kadar fonksiyonel olduğu ve oyunculara özel olarak üretildiği herkes tarafından bilinen bir gerçek. Önceki konsol sürümlerinde de zaman zaman AMD ekran kartları kullanılmış olup olumlu geri dönüş sağlanmıştı. AMD ekran kartlarının sürekli olarak güncellenebilir yapıda olması ve sürüm güncellemelerinde önemli özellikleri bünyesine katması her sektörde ilk sırada yer almasına neden oldu. Özellikle bilgisayar parçalarında önemli bir marka haline gelen AMD işlevselliğini korumaya devam ediyor.

Ortaya atılan iddialar dikkate alındığında cihazın bu yıl içerisinde çıkış yapacağı da dikkat çeken noktalardan birisi haline geliyor. Yıl içerisinde Playstation 5 isimli cihazın piyasaya sunulacağının ifade edilmesi her ne kadar mantıksız bulunsa da yıl sonuna doğru gerçekleşmesi mümkün olan iddialardan birisi olarak gündemde yer alıyor. Fakat E3 konferansına kısa bir zaman kala bu iddiaların kuvvetlenmesi, Sony’nin konferansta yeni cihazı tanıtacağı ve cihazın özelliklerini anlatacağı haberlerini de tetikliyor. Ancak sektöre hakim birçok kişi tarafından yer verilen ifadelere bakıldığında Playstation 5 için 2019 yılının daha uygun olduğu vurgulanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here