Pokemon Güçlendirmesi Nasıl Olur?

0

Yeni çağın mobil oyunu Pokemon Go’da yakalanan pokemonları güçlendirebilmek bir pokemon eğitmeni için çok önemli olmaktadır. Çünkü en iyi eğitmenler, koleksiyonlarında en güçlü pokemonları barındıran kişilerden meydana gelmektedir. Pokemonlar güçlendirildikçe diğer pokemonlarla savaşa girdiklerinde onları yenmeleri de kolaylaşmaktadır.

Kolay Bir Şekilde Pokemonumu Nasıl Güçlendirebilirim?

Pokemon Go’da yakalanan pokemonlar güçlendirilerek savaştaki saldırı yeteneğini doğrudan etkileyen CP’de arttırılmış olmaktadır. Güçlendirme işlemi için sahip olunan pokemonlar, PokemonGym’lerde yer alan diğer oyuncuların pokemonları ile dövüştürülerek geliştirilebilmektedir. Dileyen oyuncular ise Yıldız Tozu yani diğer adı ile Stardust kullanarak ya da özel şekerlemeler sayesinde pokemonlarını güçlendirebilmektedirler.

Yıldız Tozu kısa aralıklarla PokemonGym’lerden, PokeStop noktalarından ya da güçsüz ve gereği olmayan pokemonların profesöre teslim edilmesi gibi farklı yollar ile temin edilebilmektedir. Özel şekerlemelerde doğada pokemon avlamaya çıkıldığında, pokemon çıkartmak için yumurta kırıldığında ya da dönüşüm esnasında bulunabilmektedir. Bir pokemonun güçlendirilmesi tamamen sahiplerinin inisiyatifine kalmış olmak ile birlikte güçlü pokemonlar doğrudan oyunda daha fazla başarı sağlayacağı için Pokemon Go’nun olmazsa olmazlarındandır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here