Rehber Google Hesaba Nasıl Kaydedilir

2

Günümüzde halen bir çok kişi sosyal medya hesabından “arkadaşlar telefonum bozuldu rehberim çalışmıyor özelden numaranızı gönderin” gibi yazılar paylaşıyor. Tabi ki böyle durumlar hepimizin başına gelebilir fakat rehberin kaybolması artık tarih oldu.

Google hesabı olan herkes telefon rehberini rahatlıkla hesabında tutuyor ve istediği telefondan rehberine rahatlıkla ulaşabiliyor. Peki bu özellik nasıl kullanılıyor.

Artık birçok insan android telefon kullanmakta, günümüzde eski model telefonları çevremizde görmek oldukça zor. Akıllı telefonların en karışık olan kısmı ise en kolay olması gereken rehber kısmı. Birçok kişi bundan şikayetçi durumda.

Android telefonlarda özellikle bazı markalarda rehberin geç açılma sorununu ve takılma sorununu olduğunu hepimiz biliyoruz. Yapacak olduğunuz basit düzenlemeler ile bu sorunu rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz. En büyük kolaylık sım karttaki kişi listenizi görüntülemek. Eğer rehberiniz sadece sim karttaki kayıtlı olan kişileri görüntülüyor ise daha hızlı çalışacaktır.

Rehber kayıtlarınızı artık dert etmeyeceksiniz rehberinizdeki kişileri güvenle saklayabilirsiniz. Gerçi bu durum yeni çıkan bir teknoloji değil. Android e özel bir durum olduğunu da söyleyemeyiz. Çoğumuz Gmail kullandığı için, direk rehberinizin Gmail de yedeklenmesi oldukça rahat ve pratik olacaktır. Kısacası Akıllı telefonumuzun rehberindeki kişileri Gmail hesabınız ile senkronize edip orada rahatlıkla saklayabilirsiniz.

Sım kartın kırılması, kaybolması gibi dertleriniz böylece kalmamış olacak. Tüm rehberim gitti diye üzülmenize gerek kalmayacak. Google rehber ile telefon rehberi taşıma derdine son vereceksiniz. Numaralarınız ve kişi listeniz mail adresinizde sizin için saklı olacak. Böylece birçok sıkıntı ve stresten uzaklaşmış olacaksınız.

Android telefonunuzda rehber yedekleme basite alınacak hafif bir iş değildir, oldukça önemli bir konudur. Rehberimizde ki kişi listesi silindiği zaman onları tekrar bulmak neredeyse imkansız hale gelebilmektedir bu yüzden bu duruma düşmemek için dikkat etmek gerekmektedir. Android telefonunuzda rehberiniz aynı isimler ile dolup taşmış ise telefon rehberinizi gmail hesabınıza senkronize etmenizi öneririz. Daha önceden senkronize etmediyseniz bilgisayardan gmail hesabına giriş yaparak basit birkaç işlem ile yapabilirsiniz. Sizde rehberinizi google rehbere taşıyın tüm bu sıkıntı ve dertlerden kurtulun.

Google Rehber Sayfası için Tıklayın

2 YORUMLAR

  1. Çok faydalı bir rehber olmuş bu sayede artık hangi telefonda google hesabımın oturumunu açsam rehberim eksiksiz olarak geliyor.

  2. telefon hafızası ve sim hafızasını kullanmaya son oturumu açın kullanılan hafızayı google yapın yeterli işte ben fayda diye buna derim arkadaşlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here