Safari Sayfa İçinde Arama Yapmak

0

iPhone teknolojisinin internet teknolojisi ile birlikte hızla gelişmesi ve internetin artık her yerde mükemmel derecede çekmesi ile birlikte tüm işlerimizi iPhone üzerinden halletmeye başladık. Elbette bizlere çok büyük kolaylık sağlayan bu iş bazı durumlarda bizi zor durumda da bırakabiliyor. Örneğin bir web sayfasında okuduğunuz bir metinde veya sitede istediğiniz bir metni bulabilmek için dakikalarımızı harcamak zorunda kalabiliyoruz. İşte bizde bu durumdan kurtulmanın çaresini aramak için sizlere safari sayfa içi arama nasıl yapılır yazısını yazdık ve sizlere çok kolay bir çözüm sunduk.

Bu işlem aslında bilgisayarımızda CTRL+F tuşuna bastığımızda ortaya çıkan işlemin birebir aynısı. Anlatacağımız yöntem bu özelliklere sahip tüm Safari sürümlerinde geçerlidir.

Öncelikle yapmamız gereken Safari adlı tarayıcımızı açmak ve istediğimiz metnin olduğu siteye giriş yapmak. Siteye giriş yaptıktan sonra sitede aramak istediğimiz kelime veya metni sitenin URL adresinin yazdığı yere yazmak ve beklemek. Karşımıza çıkan sayfada bu sayfada eşlenen içerik bulundu yazısı geldikten sonra aradığımız metnin sitenin hangi kısmında olduğunu rahatça görebiliriz.

Elbette bu yöntem sadece iPhone modellerinde değil aynı zamanda bütün iPad modellerinde de geçerlidir. iPad üzerinde de internete giriş yaptığımızda Safari uygulamasını açıp yukarda anlattığımız tüm işlemleri doğru bir şekilde yaparsanız çok rahatça aradığınız kelimeleri bulabilir ve büyük bir yazı okurken nokta atışı Safari’de kelime bulma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here