Şampuan Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

1
25
Okuma

saclarda-sampuan-kullanimiHer gün yıkadığınız saçlarınız için en önemli bakım ve temizleme maddesi şampuanlar olmaktadır. Saçların yıkandıkları anda bakımlarının da yapılması için saçlarınıza uygun şampuan seçmeniz gerekmektedir.

Şampuan seçimlerinizde saçlarınızı besleyecek, canlılık verecek şampuanların kullanılması gerekmektedir. Tek başına şampuan kullanmak saçların beslenmesine yardımcı olmamaktadır. Saçlarınıza uygun kullandığınız şampuan ile birlikte saç kremleri ve doğal bakım saç maskeleri ile saçların canlı durmasını sağlayabilirsiniz. En fazla saç tipinize göre uygun olan şampuanları kullanın. Mesela, kıvırcık saçlı kişilerin, düz saçlılar için olan şampuanları kullanmaları yanlış bir bilgi içermektedir. Şampuanları saçların diplerinden itibaren kullanırken saç kremlerini asla saç diplerine sürmeyin, saç uçlarına sürerek saçların canlı kalmasını sağlayabilirsiniz. Her gün kullanılan saç şekillendiricileri ve saç spreylerinin saçlarda kullanılması sonucunda saç hava almaz ve cansızlığını yitirmeye başlamaktadır. Saçların canlı ve parlak olması için kullanılan her saç ürününden sonra saç tipinize uygun şampuan ile saçların temizlenmesi gerekmektedir. Seçtiğiniz şampuanın özellikleri içerisinde saç tipinize uygun olması en önemli etken olurken, ph değerini aynı tutan, nemlenmesini ve parlak görünmesini sağlayan şampuanlar en fazla tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Kullanılan şampuanlar yanında bitkisel şampuanlarda son yıllarda saç bakımında kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Saçların bitkisel şampuanlar ile bakım yapılması için saçlarınıza uygun, canlı ve parlak gösteren şampuanları tercih etmeniz gerekmektedir.

1 YORUM

  1. Merhaba,saçlarımda aşırı dökülme vardı.Eczaneden aldığım bitkisel zigavus sarımsaklı şampuan saç dökülmemi durdurdu.İyi bir seçim yapmışım…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here