Samsung Bilgisayar Piyasasından Çekilme Kararı Aldı

1

samsung-bilgisayar-piyasasiSamsung hemen hemen hepimizin bildiği çoğumuzun evinde yer edinen Güney Kore merkezli bir teknoloji devidir. Özellikle şu an android telefon modelleri ve çeşitleri ile oldukça popüler olmaya başladı diyebiliriz. Ancak firma bilgisayar özellikle diz üstü bilgisayar konusunda çeşitli sıkıntılar çekmekte.

Pc Advisör ün yapmış olduğu haberlere göre pc satışlarında yaşanan düşüşlerin firmayı etkilediğini hatta Avrupa da dizüstü bilgisayar üretimini durdurmayı planladığı sızan bilgiler arasında. Bu durum sadece Samsung firmasında görülen bir durum değil daha önceden Sony ve Toshiba gibi dünya devi markalar da bilgisayar pazarındaki üretimini düşüren firmalar arasında sayabiliriz. Durum böyle olunca da yeni bir bilgisayar alacak olan kullanıcıların Asus, Hp ve Lenovo gibi markalara yöneleceği bekleniyor. Yalnız Güney Koreli şirketin almış olduğu bu kararın şirketi ve piyasayı nasıl etkileyeceği merakla bekleniyor.

Samsung bilgisayar piyasasından çekiliyor ancak tablet üretimine ATIV markası altında devam etmesi bekleniyor. Aslında Samsung firmasının düşüncesi geleneksel bilgisayar piyasasının düşeceği ve bunun şirketi olumsuz yönde etkileyeceğini bu yüzden taşınabilir cihaz üretimine daha fazla önem vermeleri gerektiği yönünde.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Samsung toplantısında Windows 8 bazlı ATIV ürünü duyuruldu. Şirketin ATIV markasına ve taşınabilirliğe verdiği önem buradan rahatlıkla görülebilmektedir. Ancak şirketin piyasadan tam olarak çekileceği tarih ne zaman açıklık kazanmış durumda değil.

Bilgisayar piyasası son birkaç yıldır gerçekten can çekişiyor. Akıllı telefon ve tabletler hem bilgisayarın yaptığı işleri yapmasından hem de daha kullanışlı olmalarından dolayı müşterilerin daha çok ilgisini çekiyor. Önceki yıllarda Sony gibi dev bir şirket bile bilgisayar hissesini Lenovo ya satmıştı. Şimdi de sıra Samsung ta gibi duruyor. Akıllı telefon, beyaz eşya, televizyon sektöründe önemli bir noktaya sahip olan Samsung un alacağı bu karar herkes tarafından merakla bekleniyor.

1 YORUM

  1. benim geçen sene telekomdan aldığım laptop bilgisayarım var şimdi benim anlamadığım olay bu 2 yıllık garantinin durumu ne olarak herhangibir arıza ile karşılaşırsak bilgisayar tamircilerine mi götrmek zorunda kalacağım? teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here