Samsung Folder 2 yakında satışa sunuluyor

0

Dünya’nın merakla beklediği telefon Samsung Folder 2 Çin piyasalarından sonra ABD piyasalarında da satışa sunuldu.

Güney Kore’nin teknoloji devi Samsung firmasının uzun zamandır merakla beklenen telefonlarından olan Samsung Folder 2’nin özellikle Çin piyasalarında yakaladığı başarılı satış rakamı telefonu Global pazara açılmasını sağladı. Özellikle 2016 yılında Çin’de satışa sunulan Samsung Folder 2’nin yakın zamanda ABD’de yapılan testlerden de başarılı bir şekilde geçmesinden sonra Samsung’un aldığı karar tüm Dünya’da bu telefonun satışa sunulacağını gözler önüne serdi.

Katlanabilir telefon teknolojisi üzerinde uzun zamandır çalışmalarına devam eden Samsung’un özellikle kapaklı telefon kullanıcılarının merak ettiği Samsung Folder 2 telefonu ile belli bir kitleye hitap ederek satış hedeflerini buna göre belirledi.

Samsung Folder 2 teknik özellikleri

Telefonun en göze çarpan detayı kapaklı bir telefon olarak kullanıcıların karşısına çıkması. Özellikle akıllı telefon piyasalarında LCD ve OLED ekran teknolojisinin yaygın olduğunu düşündüğümüz zaman Samsung Folder 2’de kapak olması birçok kullanıcının bu telefonu tercih etmesine neden olacak gibi duruyor.

Aynı zamanda telefonda çift Sim Kart desteği de sunacak olan Samsung firmasının Wİ-Fi bağlantısı ve radyo özellikleri de bu telefonda yer alacak.

3.8 inçlik ekran kapasitesi bulunan bu telefonda tercih edilen işlemci türü Snapdragon 425. 2 GB Ram kapasitesi bulunan Samsung Folder 2’de 16 GB depolama alanında telefonun kullanıcıları için yeterli denecek bir seviyede. Özellikle işletim sistemi olarak Android olarak kullanıcıların karşısına çıkan telefonda gelecek olan sürüm ise Marmallow 6.0’dır. Yeni güncellemeleri desteklemesi beklenen telefonun Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı konusunda henüz net bir bilgi bulunmamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here