Samsung Galaxy Note 4 Piyasaya Sızdı

0

samsung-galaxy-note-4-ozellikleriSamsung tablet telefon konusundaki yeteneklerini Galaxy Note 3 modeli ile gösterdi. Halen piyasada en fazla satış rakamlarına ulaşmış görünen tablet telefonun Samsung’un bu modeli olduğunu söylemek pek yanlış olmaz. Samsung, uzun süredir pazardaki bu liderliğini korumak amacı ile yeni modeli Samsung Galaxy Note 4’ü çıkarmanın hazırlıklarını yaptığını biliyoruz. Artık bu hazırlıklarda sona yaklaşıldığı da sızan haberler arasında yer alıyor. Ürünün çıkışındaki donanım özellikleri de bu sızan haberlerde görülüyor.

Günye Kore’nin dünya devi firması Samsung, son olarak Mobile World Congress 2014 (MWC) sırasında yeni model Galaxy S5 akıllı telefon modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Artık hemen hemen herkesin beklentisi olan yeni Note tanıtımı beklentilerin aksine bu etkinlikte gerçekleşmedi. Ancak yeni modelin özellikleri CNMO isimli Japon haber sitesinde paylaşıldı. Çıkan haberde firmadan sızan bilgilere dayanarak yeni Galaxy Note 4 özellikleri verilmiş. Bu sızan haberlere göre Galaxy S4 için beklenen ama MWC 2014 tanıtımı ile boşa çıkan bazı beklentiler Galaxy Note 4 ile hayata geçecek görünüyor. Yeni cihazın ekranı , qHD teknolojisini kullanacak görünüyor. Galaxy Note 4 ekranları qHD yani 2K (1440×2560 piksel çözünürlükte) olacak. Bu heyecan verici gelişme yanında yeni modelin daha dayanıklı malzemeden üretileceği varsayımı var. Yeni model hem suya hem de toza karşı daha dayanıklı olacak. Aynı dayanıklılık özelliklerinin Galaxy S4 modelinde olduğu da sızan haberlerde dipnot olarak yer alıyor.

Peki Note 4 Ne Zaman Çıkacak ?

Tahminlere göre Samsung yeni model Galaxy Note 4’ü eylül ayında gerçekleştirilecek olan IFA 2014 ile tanıtımını gerçekleştireceği yönünde ağırlık kazanıyor. Fakat yeni modelin tanıtım toplantısı beklenmeden de satışa sunulabileceği konuşuluyor. Sızan bilgilerin sadece ekran ve dayanıklılık üzerinde yoğunlaşmasına rağmen sürpriz özelliklerinde gelebileceği sızan haberlerde belirtiliyor. Yeni Galaxy Note 4 özellikleri için eylül ayına kadar başka haber sızmaları olabileceği görülüyor, bizimle takipte kalın..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here