Samsung Galaxy S5 İçin Beklentiler

3

samsung-galaxy-s5Samsung yeni modeli olan Galaxy S5’i 24 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi sırasında tanıtması bekleniyor. İnternet sitelerine düşmüş olan sızmalardan anlaşılan bir şey var; o da bu modelin önceki S serisindeki modellerden çok daha güçlü olacağı.

Samsung bu yeni model S5 ile hem Android tutkunlarını mutlu edecek hem de 2014 yılına damga vyracak gibi görünüyor. Sızan cihaz özelliklerinde pek çok güçlü özellik bulunsa da dikkat çekici olanlardan bazıları şunlar:

  • Samsung Galaxy S5 için iki farklı işlemci modeli ile gelebilir. Galaxy S5 3G modelde 64 bit mimariye sahip Exynos işlemci, Galaxy S5 LTE modelde ise Snapdragon 805 işlemci kullanılması bekleniyor.
  • Hafıza konusunda ise 3 GB RAM beklentisi var ve farklı ülke ve modele göre değişebileceği söylentisi var.
  • 2K çözünürlüğe sahip olacak 5.25 inch boyutlu bir Super AMOLED ekran kullanılması model için bir diğer beklenti.
  • Ön kamera için beklenti 16 veya 20 Megapiksel.
  • Kapasite beklentisi 32 GB ve 64 GB ‘lık iki farklı model sunulacağı yönünde.
  • Bataryada ise 3200 mAh kapasiteli bir batarya kullanılarak şarj problemleri azaltılmaya çalışılacak gibi görünüyor.

3 YORUMLAR

  1. Samsung telefonların hemen hemen tüm serisini kullanmış birisi olarak şunu söyleyebilirim ki her yeni seri artık gerek ebat olarak gerekse kullanış olarak note serisine kaymaya başlayacaktır.

  2. Telefonlar ne kadar çok gelişirse insan sağlığı için o kadar fazla tehtit oluşturuyor bence artık firmalar bunun üzerinde durmalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here