Samsung S6 Edge MAC Adresi Nereden Görüntülenir?

0

Samsung S6 Edge MAC Adresi Nereden Görüntülenir?

samsung-s6-edge-macTelefonlardaki ağ donanımını tanımlamaya yarayan benzersiz ve telefona özel 48 bit’lik bir numara olan MAC adresi, üretici tarafından telefonun kablosuz bağlantı kartına yüklenmiş özel bir numaradır.

Samsung S6 Edge MAC Adresi Ne İşe Yarar?

“Ortam Erişim Yönetimi” anlamına gelen “Media Access Control” yani MAC adresi, mevcut bir internet ağında cihaz donanımının tanınmasını sağlar. İp adresinin değiştirilmesi veya internet üzerindeki sitelerin değişik olmasının hiçbir şekilde etkilemediği MAC adresleri, tıpkı IMEI numaraları gibi benzersiz bir yapıya sahiptir.

MAC adresi içerisinde 0’dan 9’a kadar rakamlar ve A-F arası harfler yer almaktadır. MAC adresi içerisinde bulunan ilk ifadelere bakılarak üretici firmaya ulaşmak mümkün olduğu gibi, adresin tamamen eşsiz olması sebebiyle pek çok kolaylığı da beraberinde getirmektedir.

Samsung S6 Edge MAC Adresi Hangi Yolla Bulunabilir?

Telefonlar ya mobil bağlantı kullanarak internet bağlantısını sağlarlar ya da Wifi üzerinden internete bağlanmaktadırlar. Eğer kullanılacak Wifi modeme MAC adresi şifresi getirilmiş ise bu kablosuz bağlantıyı kullanabilmenin tek yolu MAC adresini bulmak ve modeme o adrese bağlantı sağlaması için izin vermekten geçer.

Samsung S6 Edge, Android işletim sistemine sahip bir telefondur. Bu telefonlarda MAC adresini bulabilmek için ilk olarak telefonun menüsünden Ayarlar sekmesine girilmeli, daha sonra ise Telefon Hakkında kısmına girilmelidir. Bu sekmede Donanım Bilgisi bölümü yer almaktadır. Bu sekmede aşağı doğru inildiğinde Wifi MAC adresi yazan kısım gözükecektir. Bu bölüme bakıldığı takdirde cihazın kablosuz ağ MAC adresi bulunabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here