Sen Aydınlatırsın Geceyi

0

Sipsi Nedir?

Yıllardır düşündüğü bazı fikirleri 2017 yılında hayata geçiren Deniz Çakmak’ın bloğundan bahsedeceğim bugün. Kendisine has, samimi ve çekici üslubuyla kişiyi bloğa bağlayan ve hatta sipsi kelimesinin anlamını merak ettirip sözlükten baktıran bir blog.  Çünkü, kısa ve akılda kalıcı olduğu için sipsi.net ismiyle yazmayla başlamış bloğuna Deniz Çakmak. 

Goygoy ve Gezgin Edebiyatı

Aslında herkesin fikrinin olabileceği konular üzerine kendi açısından bakıyor. İzlediği filmlerden, etkilendiği kitaplardan, dolaştığı yerler üzerine yazdığı gezi yazılarından bahsedip adeta gezgin edebiyatı yapıyor. Bazen goygoy çoğu zamansa edebiyat yapan bu genç yazar adayından bahsederek bir nebze yardımda bulunabiliyorsam ne mutlu bana. Her gün gelişen yüzlerce olumsuz olaya rağmen umut tohumları eken her insana saygı duyuyorum.

Sipsi’nin Bazı Yazıları

Tabi eğlenceli bir biçimde dokundurmaktan da geri kalmıyor. Zaman zaman bu konunun da hakkını veriyor. Özellikle şimdilerde Bursaspor’da oynadığı güzel futbolla dikkatli üzerine çeken Badu gelmeden önce yazdığı bir yazı çok okundu. Sipsi.net ile Emmanuel Badu’nun Fetö’cü olup olmadığını incelediği yazısıyla dikkatleri üzerine çekti. Hatta benimde tanışmam öyle oldu. Siz yine de Sen aydınlatırsın Geceyi diyerek birazcık gününden ve kendinden bahsettiği o tuhaf yazıyı da görebilirsiniz.

Hayata geçirmeyi düşündüğü fikirlerden etkilenmemek oldukça güç geliyor. Çünkü hayata geçirmek istediği fikirlerin çıkış noktası insanlara yardımcı olmak ve fayda sağlayabilmeyi denemek üzerine. Ucuz uçak bileti alabilme yöntemlerinden az parayla nasıl seyahat edebileceğine dair somut verilere kadar her şeyi bulabilmek mümkün. Başarılı olacağına inandığım Deniz Çakmak’a Sen Aydınlatırsın Geceyi diyerek yazımı sonlandırarak bir jestte bulunuyorum. Yolun açık olsun sipsi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here