SEO Hosting Nedir ve Ne İşe Yarar

0

Birden fazla web siteye sahip biriyseniz veya seo çalışması yapan biriyseniz seo hostingler webmasterların en çok tercih ettiği hostingler arasında yerini almaktadır. Seo hosting seçimi yaparken firmaların stabil olarak siteleri ayakta tuttuğu ve ekonomik olarak sizi fazla zorlamayacak firmaları tercih etmeniz avantajınıza olacaktır.

Hosting, internet sitelerinize ait olan verileri depolama ve yayınlama işlemine denir. Kullanmış olduğunuz hostingler eğer diğer müşterilerle ortak ip’e sahipse normal hosting, C class yani özel bir ip ise buna Seo hosting denmektedir.

Seo Hosting Avantajları Nelerdir

Eğer sitenizin ip’si C class ise ve hostinglerde birden fazla siteniz bulunuyorsa verdiğiniz linkler bir işe yaramaz. Bu durum sandbox’a yansır ve sitenizin büyük oranda popülerliği yani hiti düşer. Seo hosting kullanıcısı olursanız bağlantınızı seo’ya olan etkisini arttırabilirsiniz. Yani sitenizin linklerini farklı c class ip deki sitelerle paylaşabilir, backlink çalışmasını yapabilirsiniz. C class ip sayesinde sitenizin popülerliğini arttırabilir, alanınızdaki diğer şirketleri geride bırakabilirsiniz. Özellikle büyük şirketler, işlerini daha da büyütmek ve müşteri sayısını arttırmak için seo hosting’i kullanmaktadır. Seo hosting sayesinde başka sitelerden alınan  ücretli backlink ücretini minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Seo Hosting Firma Seçimi

Seo hostingin seçilmesinin en büyük nedeni arama motorlarıdır. Bu arama motorları arasında en önemlisi google’dir. Günümüzde artan şirketler ve firmalar rekabet oranını oldukça arttırmıştır. Bu nedenle ürün ve şirket tanıtımı oldukça önemli bir hal almıştır. Site sahipleri genellikle seo uzmanlarından en büyük isteği, hedeflenmiş olan anahtar kelimelerle arama motorlarında sitelerinin en üst sıralarda çıkmasıdır.

Üst sırada olmak için en uygun bir şekilde seo teknikleri uygulanmalıdır. Sadece bu yolla yazılan anahtar kelimeyle site en üst sıralarda gözükmektedir.

Bununla beraber şu makaleleri de okumanızda fayda var,
Site içi seo nasıl yapılır : https://www.ilkercay.com/site-ici-seo-nedir-ve-nasil-yapilir.htm
Web siteleri ve Seo ilişkisi : https://www.ilkercay.com/web-siteleri-ve-seo-iliskisi.htm
WordPress en iyi Seo eklentileri : https://www.ilkercay.com/wordpress-en-iyi-seo-eklentileri.htm
Kurumsal Seo nedir nasıl yapılır : https://www.ilkercay.com/kurumsal-seo-nedir-ve-nasil-yapilir.htm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here