Seo nedir ve niçin gereklidir?

0

seo 2 Teknolojinin gelişimi ile beraber gelişen internet birçok yönden insan hayatını etkilemeye başlamıştır. İnternet sosyal hayattan iş hayatına kadar insanların yaşamlarına etki etmektedir. Gelişen internetin nimetlerinden faydalanmak isteyen kullanıcılar internet siteleri kurarak ya da kurdurarak internet üzerinden ticaret vb. faaliyetlerde bulunmaktadır. İnternette yer edinmek ve ön sıralarda yer almak daha çok iş yapabilmek ve ticari anlamda hatırı sayılır sonuçlar elde etmek için önemlidir. Bu sebeple kurulan ya da kurdurulan bir internet sitesinin aynı sektörde yer alan diğer sitelerden bayağı önde olması gerekmektedir. Bir sitenin diğer sitelerden daha önce olabilmesi için yapılan çalışmalar vardır. Bu çalışmaların en yaygını SEO çalışmasıdır.

SEO Google aramalarında bir sitenin diğer sitelerden daha ön planda olmasını sağlayan bir çalışmadır. SEO çalışması ile arama yapıldığında çalışması yapılan site diğer sitelerden daha önce yer almaktadır. Daha önce yer alan siteler hangi amaçla kurulmuş ise o amaç için daha çok ziyaretçi sayısına ulaşmaktadır. Örneğin; bir alışveriş sitesi açılmış ve bu site üzerinden satış yapılmak isteniyor olsun. Bu sitede yer alan ürünlerin daha çok kişi tarafından görüntülenmesi daha çok satılmasını sağlamaktadır. Bunun için ise Google aramalarında bir ürünün ismi yazıldığında bu alışveriş sitesinin diğer sitelerden daha önde gösterilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla bir sitenin bu şekilde ön planda olabilmesi için SEO çalışması yapılması bir gerekliliktir.

SEO çalışmasının birçok yapılış şekli vardır. En yaygın SEO tekniği ise birden çok site üzerinde SEO çalışması yapılan sitenin tanıtım yazılarının yer alması ve linkleme çalışması yapılmasıdır. Basit ancak etkili olan bu SEO tekniği ile Google aramaları için siteleri indeksleyen örümcekler çalışma yapılan siteye daha çok önem vermektedir. Bir site Google örümcekleri tarafından ne kadar önemseniyorsa o site o kadar ön planda yer almaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here