Şirketlerden Gelen İstenmeyen SMS Nasıl Engellenir?

2

Cep telefonunuza gelen onlarca istemediğiniz mesajı engelleyebilmek için birkaç püf nokta yeterli olacaktır. Günün her anında rahatsızlık veren, beklenmedik zamanlarda telefonlara gelen SMS’ler bir süre sonra can sıkıcı bir hal almaktadır. Üstelik hiç ilgilenmediğiniz markaların, şirketlerin mesajları çok daha bıktırıcı olabilmektedir. Bu sorunu çözebilmek için yapabileceğiniz tek şey engellemektir.

Operatör Firmanızı Arayarak Engelleyin

Cep telefonlarınıza gelen şirket mesajları rahatsızlık vermeye başladıysa yapmanız gereken ilk şey engellemektir. Mesaj gönderen şirketleri engellemenin birden fazla yolu vardır ancak en kesin çözüm operatörler tarafından sunulmaktadır. Yapmanız gereken tek şey kullandığınız operatörün müşteri hizmetleri numarasını aramaktır. Karşınıza çıkan müşteri temsilcisine mesaj almak istemediğiniz şirketin bilgilerini verip sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Şirkete ait isim veyahut numara, mesaj engeli için yeterli olacaktır. Dilerseniz tüm şirketlere karşı engel koydurabilirsiniz. Bu şekilde numaranıza herhangi bir reklam mesajı gelmesini engellersiniz.

Cep Telefonu Özelliklerinden Engelleyin

Size mesaj gönderen şirketlerden sıkıldıysanız, bir daha mesaj göndermemeleri için yapabileceğiniz bir başka şey cep telefonunuzdan engellemektir. Mesaj gönderen şirketin numarasının üzerine tıklayarak özelliklerini açın. Daha sonra sağ veyahut sol kısımda yer alan detaylar kısımdan numarayı engelle bölümünü tıklayın.

Numara cep telefonunuza bir daha mesaj gönderemeyecektir. Detaylar bölümü kimi zaman üç nokta kimi zaman özellikler başlığı altında da görülebilmektedir. Telefonunuzun markası ve özelliklerine bağlı olarak engelleme yapabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Gerçekten bazen can sıkabiliyor bu durum. Konuyu ele almanız ve çözü göstermeniz çok yararlı olmuş Elinize sağlık gerçekten.

  2. Bana göre lisanslı operatörlere geçilmesi çok daha iyi oldu. Artık gelen mesajın sonundaki “B” ile başlayan kodu BTK sitesinden sorgulayıp hemen o firmanın iletişim formundan yazıyorum. “Numaramın firmanız veritabanından kaldırılmasını istiyorum.” şeklinde bir yazı yeterli oluyor,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here