Site İçi Seo Nedir ve Nasıl Yapılır

1

Seo sözlük anlamıyla başta Google olmak üzere, arama motorlarında aratılan başlıklarda üst sıraya çıkmak için yapılan çalışmalardır. Arama motorlarından herhangi bir bilgiyi aradığınızda kolay ve doğru bir şekilde bulmanızı sağlar. İnternetin günümüzde en önemli bilgi kaynağı olması nedeniyle popülerliği gün geçtikçe artmaktadır.

Site İçi Seo’nun Püf Noktaları

Eğer site içinde çalışmalarınızı doğru bir şekilde yaparsanız arama motorlarında üst noktalara kadar yükselebilirsiniz. Bunun için öncelikle site içi seo uygulamasını doğru bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Sonrasında site dışı seo uygulaması yapılmaktadır.

İç seo çalışmaları konusunda size yardımcı olacak pek çok eklenti bulunsa da, aralarından seçici olmanız site içi seo konusunun en önemli adımlarından olan hız faktörünün negatif etkilenmemesini sağlayacaktır.

Site İçi Seo Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

  • Görsel içerikler oldukça önemlidir. İnsanların dikkatini çeken noktalardandır. Bu nedenle kaliteli resimler ve orijinal fotoğraflar paylaşmanız yararınıza olur. Ayrıca fotoğrafların etiket ve açıklama kısımlarını da mutlaka doldurmalısınız.
  • Sitede yazacağınız metin orijinal olmalıdır. İçeriğinin akıcı bir dil ile özgün ifadelerden oluşması gerekir.
  • Yazılarınız ve sayfalarınızın arasında kalite bir bağlantı haritası çizmeniz oldukça önemlidir. Bu durum, hemen çıkma oranını da düşürecektir.
  • Yazacağınız içeriğin arama motorunda aranan konularla ilgili olması gerekmektedir. İnsanları kandırmanız ceza almanıza sebep olabilir.
  • Kategori ve etiket seçimine de dikkat etmelisiniz. Özellikle etiket seçimi, doğru yapıldığında oldukça pozitif etkiye neden olacak olsa da hatalı etiketler nedeni ile sitenizi spama sokmanız dahi mümkündür.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here