Sivilceler İçin Doğal Çözümler

1

Bay ve bayanların yağlı ciltlerinde kendini gösteren sivilceler en büyük cilt sorunlarından biri olmaktadır. Cildinizde bir anda ortaya çıkan sivilceler hemen geçmediği gibi çoğu zamanda yanlış yöntemler yüzünden yüzünüzde sivilce lekeleri kalmaktadır. Yaptığınız makyajın bile kötü görünmesine neden olan sivilceler doğal çözümler ile cildinizden yok olmaktadır. Sivilceler evlerinizde bulunan ürünler ile doğal bakım maskeleri yaparak cildinizin daha doğal ve parlak bir görünüme sahip olmasına sağlayabilirsiniz.

Sivilceler için doğal çözümler:

  1. Gün içerisinde makyaj ile kirlenen cildinizi, makyajı çıkardıktan sonra su ile yıkamanız gerekmektedir.
  2. Cildinizi besleyen, kurutmayan ürünleri duş sırasında tercih etmeniz gerekmektedir. Duş sırasında ılık suyun etkisi ile de açılan gözeneklerinize doğal sabunları tercih ederek beslenmesini sağlayabilirsiniz.
  3. 1 bardak suyun içerisine 10 gram taze yâda kuru nane ceviz yaprağı koyun. 10 dakika kaynadıktan sonra sivilcelerin üzerine sürün.
  4. 12 saat ara ile cildinize uygun doğal sabunlar ile cildinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Sivilceler için doğal çözümleri kendi cilt tipinize göre yapmanız gerekmektedir.
  5. Sivilceleriniz için, sabun otu kökünü kaynatın. Karışım kaynadıktan sonra cildinize sürün. Sivilcelerin bir süre sonra yok olduğunu ve canlı bir cilde sahip olduğunu görmüş olursunuz.
  6. Evlerinizde bulunan marulu sıkıp suyunu cildinize sürerek cildinizdeki sivilcelerin geçmesini sağlayabilirsiniz. Doğal çözümler ile sivilcelerinizden kısa bir sürede kurtulabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Sivilceler gerçekten kabus, özellikle ergenlikten kalma sıkılmış sivilcelerden kalan lekeler… Herkese tavsiyem sivilceleri sıkmayın..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here