Snapchat Kullanım İncelikleri

0

Snapchat, son dönemlerin en yaygın mesajlaşma uygulamalarından biridir. Ancak diğer mesajlaşma uygulamalarının aksine Snapchat’te anlık mesajlaşma sistemi bulunmaktadır. Anlık mesajlaşma ile kişiler karşı tarafa gönderdikleri mesajın, belirledikleri süre son bulduğunda, yok olmasını sağlayabilirler. Böylelikle Snapchat’te gönderdikleri her türlü verinin görüntülenme süresini kişiler kendileri ayarlayabilmektedir. Snapchat kullanımı süre ayarlamanın yanı sıra pek çok farklı avantaj sağlamaktadır. İşte yalnızca Snapchat kullanan kişilerin kullanabileceği özellikler;

Snapchat kullanımı avantajları

Video ve Fotoğraf Gönderme
Kullanıcılar internet üzerinden, herhangi bir ücret ödemeden Snapchat uygulamasını kullanabilmektedir. Bu uygulama ile karşı taraf ile anlık olarak mesajlaşabilmenin yanında karşı tarafa fotoğraf ve video gönderme şansına da sahip olurlar. Diğer mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi kişiler Snapchat’te de fotoğraf ve video göndermek için herhangi bir ek ödeme yapmazlar.

Not Ekleme
Snapchat’in en çok kullanılan özelliklerinden birisi fotoğraf ve videoların üzerine not ekleyebilmedir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar sorun yaşamadan gönderilerinin tamamına not ekleyebilirler.

Eğlenceli Animasyonlar Ekleme
Uygulamada bulunan efektler ile yüz değiştirme, ses değiştirme gibi uygulamalar yapılabilmektedir. Bunun için fotoğraf çekme ekranına gelindiğinde yüzünüzün üzerine uzun süre basılı tutmanız yeterlidir. Sonrasında karşınıza çıkan animasyonları, yana ilerleyerek, değiştirebilirsiniz.

Snapchat Video Nasıl Çekilir?

Snapchat’te video çekmek için fotoğraf çektiğiniz butona uzun süre basmanız yeterlidir. Basılı tuttuğunuz süre zarfında video kayda alınacaktır. Elinizi butondan kaldırdığınızda video çekimi tamamlanır.

Fotoğraf ve Video Nasıl Kaydedilir?
Snapchat’te fotoğraf ve video kaydetmek için çekimi tamamladıktan sonra sol altta çıkan aşağı doğru ok işaretine tıklanmalıdır. Bu işarete tıklanmadığı takdir de yapılan çekim telefona kaydedilmeyecektir.

Snapchat’te Ekran Görüntüsü Alma
Bu uygulamada gönderilerin süreli olması ekran görüntüsü alan kişi sayısının da artmasına neden olmaktadır. Görüntünün istenildiği kadar izlenememesi ile kişiler ekran görüntüsü alır. Uygulamada ekran görüntüsü almanın bir sakıncası olmamakla birlikte, ekran görüntüsü alınan kişiye de bildirim gönderildiği bilinmelidir.

Kişinin hikayesinde bulunan gönderinin ekran görüntüsünü almanız ya da size özel gönderdiği bir mesaj veya görüntünün ekran görüntüsünü almanız halinde karşı tarafa sizin tarafınızdan ekran görüntüsü alındığına dair bildirim gidecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here