Sony Xperia XA1 Plus İncelemesi

0

Mobil cihaz alanında Sony markasının kuvvetli bir marka olduğu bilinmektedir. Özellikle önceki modelleri ile dikkat çeken bu markanın kullanıcı odaklı gelişim yaparak yolunda kusursuz bir şekilde ilerlediği teyit edilmişti. 2016 yılında çıkış yapan Sony Xperia XA1 ve Sony Xperia XA1 Ultra modelleri ile kullanıcıların dikkatini çeken markanın yeni ürünü ise en az bu ürünler kadar ilgi görmüştür. Orta segmentte ideal ürün olarak gösterilen Sony Xperia’nın Türkiye’de de ciddi sayıda kullanıcısı bulunmaktadır. Sony Xperia bu yönden kuvvetli bir markadır. Aynı zamanda ülkemizde de servis desteği bulunan ürünün kullanıcıları bu hizmetten dolayı memnun kalmaktadır. Yeni ürünü yakından takip eden kullanıcılar gelen ilk bilgilere olumlu tepki vermiştir.

Sony Xperia XA1 Plus isimli model bulunduğu seviyede fark yaratan ürünlerden birisidir. Donanımsal özellikleri ile sivrilen bu ürün tasarım bakımından da oldukça hoştur. Zarif görünümü olmasının yanı sıra klasik Sony Xperia markasının görünümünü koruduğu gözlemlenmiştir. Aynı zamanda yeni modelin yumuşak yüzeyi parmak izi ve kirleri fazla tutmadığı teyit ediliyor. Akıllı telefonların ekranında oluşan parmak izleri dikkate alındığında bu özelliğin ciddi derecede fark yaratacağı tahmin edilmektedir.

Ürünün iki elle kullanım için daha uygun olduğu vurgulanırken 186 gram ağırlığı olduğu da belirtiliyor. Piyasadaki diğer cihazlar ile kıyaslandığında ortalama ağırlık seviyesinde olduğunu söylemek doğru bir tanım olabilir.

Sony Xperia XA1 Plus 5.5 inçlik ekrana sahip olmakla birlikte aynı seviyedeki ürünlere ciddi oranda fark atmaktadır. Ürünün kullanıcıları üzen özelliklerinden birisi ise Premium markasının sahip olduğu suya dayanıklılık fonksiyonunun olmayışıdır. Bu özellik olmadığı için su altı çekimlerinde Sony Xperia XA1 Plus kullanılması mümkün değildir. Ürün 1080 x 1920 piksel çözünürlüklüdür ve IPS LCD ekran desteği sunmaktadır. Aynı zamanda Gorilla Glass 4 ile tasarlanan ürünün ekranı yansıtma özelliğine sahiptir. Üründe 4GB ram bulunurken 32 GB dahili HDD sunduğu ve 256 GB’a kadar destek verdiği belirtiliyor. Ürünün şarj ömrü için 4 günlük bir zaman dilimi konulduğu ise göze çarpan en ilginç detaydır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here