Sony Xperia Z2 Hakkında Genel Bilgiler

1

sony-xperia-z2-detaylariSony, amiral gemisi olan Sony Xperia Z2 telefonunun tanıtımını MWC 2014 ile yapmıştı. Bu telefon satışının başlaması ile Türkiye’de de pek çok kullanıcının tercihi olmayı başardı. Peki bu telefon söylenildiği kadar iyi mi, kullanıcıların aradığı özellikler var mı? İşte Sony Xperia Z2 telefonunun özelliklerini yazımızda bulabilirsiniz.

Bir önceki model olan Xperia Z telefonundan Sony daha iyi özelliklere sahip bir modeli kullanıcılarla buluşturmuş demek pek mümkün olmuyor. Ancak telefonda ilk dikkat çekici nokta kusursuz bir ekrana ve ekran görüntüsüne sahip olmasıdır. IPS LCD teknolojisi ile üretilen 5.2 inch boyutlarındaki ekran özellikle fotoğraf, film, video tutkunlarının isteklerini fazlası ile karşılıyor. Ekran renkleri özellikle Sony tarafından kullanılan Live Color LCD teknolojisi sayesinde müthiş. Telefonun tasarım yapısı ise bir önceki model Xperia Z ile hemen hemen aynı. Tek el kullanımında bazen zorlanmalar yaşanacak olsa da elinize aldığınızda kesinlikle kaliteli bir telefon ile karşılaştığınızı anlıyorsunuz.

Özellikleri Nelerdir!

Teknik özellikler olarak; 2.3 GHz hızındaki dört çekirdekli yeni Snapdragon 810 işlemci, 3 GB RAM ve Android 4.4 işletim sistemi var. Bu özellikler sayesinde Xperia Z2 ile; güçlü donanımlara sahip bir telefona sahip olacağınızı, uygulamalarda ve internette hız problemi yaşamayacağınızı da göstermiş oluyor. Daha önceki modellerde yaşanmayan bir kamera açılma hız problemi ve fotoğrafları yavaş işleme sıkıntısı var. Yeterli ışık ile iyi sonuçlar veren Xperia Z2’nin 20.7 megapiksellik kamerası bulunuyor. Gürültü engelleme, siz ekrana bakarken ekranın kapanmaması, ekrana çift tıklama ile uyandırma gibi ek özellikler de bu model ile kullanıcılara modelin artısı olarak gösteriliyor.

Suya dayanıklı telefon üretmek konusunda bu model ile de Sony başarısını gösteriyor. Elbette başarılı özelliklere sahip bir telefon, ancak Sony Xperia kullanıcılarının yeni model Sony Xperia Z2’ye geçiş yapıp yapmayacağını bekleyip görmek gerekiyor.

1 YORUM

  1. Bu telefonu 3 hafta önce aldım ve tatile gittiğimde su altında çekim yaptım tepkimesi ve kayıt çok mükemmel olmasa da işinizi görebilecek yapıda, denizde çok dalmadan kullanabilirsiniz ama mutlaka denizdne çıkınca telefonu yıkayın çünkü tuzlu su zamanla telefonun ses ayarlarını bozabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here