Spotify Windows 10 Bilgisayara Nasıl Kurulur

0

Dünyanın en çok kullanılan müzik dinleme servisi Spotify her geçen gün yeni bir ihtiyacı ortaya çıkarmaktadır. Spotify uygulaması mobil cihazlar için üretilen uygulamalardan birisidir. Uygulamayı kullanan aktif kullanıcıların birçoğu var olan özelliklerden memnundur. Aynı zamanda sürekli olarak kendisini güncelleyen Spotify uygulamasının kullanıcı odaklı gelişim yaptığı ve bu gelişimini sürdürdüğü bilinmektedir. Spotify uygulamasının her bir güncellemede kullanıcı gruplarına yönelik özel fonksiyonlar sunduğu ve var olan paketlerine yönelik geliştirmeler yaptığı bilinmektedir. Kullanıcı grupları ise satın almış olduğu paketlere özel hizmetlerden faydalanarak kısa süre içerisinde istedikleri müzik türlerini liste oluşturarak dinleyebilmektedir. Spotify’ın birbirinden güzel özellikleri olmasına karşın kullanıcıların yoğun bir şekilde talep ettiği özelliklerin başında Windows desteğinin eksikliği yer almaktadır. Peki bu mümkün mü?

Windows’ta Spotify Kullanmak İçin Yapılması Gerekenler

Birçok kullanıcı müzik dinlerken sadece mobil cihazı kullanma zorunluluğunun olmaması gerektiğini düşünür. Bu konuda haklı olan büyük bir kitle bulunmaktadır. Ancak Spotify ilk çıkış yaptığı zamanlarda böyle bir destek sunmamıştır. Kısa süre önce halka arz edilen uygulamanın gelişim sürecini hızlandıracağı tahmin edilmiştir. Tam bu noktada devreye giren uygulama geliştiricileri uygulamayı resmi Windows mağazası üzerinden yayınlamıştır.

Artık masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlarda Spotify uygulamasını çalıştırmanız mümkün olacaktır. Uygulamayı çalıştırmak için yapmanız gereken işlemler çok basittir. Mağazanız üzerinden uygulamayı bulmanız yeterlidir.

Windows mağazasına bağlandıktan sonra sağ üst taraftan uygulamayı aratarak bulabilirsiniz. Spotify uygulamasını bulduktan sonra kurulumu gerçekleştirebilir ve var olan mobil cihazınızı bağlayarak listelerinize ulaşabilirsiniz. Üyesi olduğunuz Spotify paketini masaüstü yazılımında da kullanmanız mümkündür. Paketin tüm özelliklerinden faydalanabileceğiniz gibi masaüstü kullanıcılarına sunulan fonksiyonel seçenekleri de kullanmanız mümkündür. Uygulama geliştiricileri masaüstü için çeşitli özellikleri devreye sokmuştur. Bunun en başında basit bir arayüz ve kolay kullanım seçeneği yer almaktadır. Ayrıca daha geniş ekranlarda Spotify kullanmak kullanıcıları ciddi anlamda memnun bırakacak yönlerden birisidir. Spotify uygulamasını masaüstünde kullanarak siz de bu tür ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz. Mağazanız üzerinden uygulamayı kolay bir şekilde indirebilir ve hesabınıza girebilirsiniz.

En iyi müzik dinleme programları arasında yer alan spotify alternatiflerini buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here