Strateji Oyunlarına Bir Yenisi Daha Eklendi – Okhlos İncelemesi

0

Kısa süre önce yayınlanan fragmanları ile oyun dünyasında oldukça ses getiren Okhlos oyununda piksel görsel teknolojisi mevcuttur. Kurguya göre oyun Antik çağ döneminde geçmekte ve dönemin acımasız tanrılarına karşı savunmaya geçmek ve savaşmak oyun içindeki temel görevler arasındadır. Tanrılara ulaşmak için mitolojik canlıları yok etmek ve diğer köylü halk ile bir araya gelerek güçlenmek mümkündür.

2016 yılının başlarında tanıtımı yapılan ve baha aylarına doğru çıkacağı ilan edilen Okhlos, Coffee Powered Machine firması tarafından geliştirilmiştir. Farklı üniteleri oyun içinde bir araya getirerek güçlenmek ve tanrılara karşı savaş açmak oyunun temaları arasındadır.

Okhlos Strateji Oyunu

Bağımsız oyun şirketi tarafından geliştirilen ve kısa bir süre önce piyasaya çıkarılan Okhlos, türünün başarılı olacağı umut edilen strateji oyunlarından biridir. Ücretli strateji oyunları arasında en çok tercih edilenler listesinin üst sıralarında yer alması beklenen oyun, macera oyunları arasında oldukça ilgi çekici seçenekler arasındadır. Dikkat çekici görsel ve müzikleri ile oyun saatlerini daha keyifli hale getiren oyun, Steam aracılığı ile yaklaşık 21 TL’ye satışa sunulmakta ve bilgisayar ortamında oynanabilen bir oyundur.

Yetişkin oyun severlerin ilgisini çekmeyi başarmış strateji oyunlarından olan Okhlos, heyecanlı seviyeleri ve beklentileri karşılayan tasarımı ile fiyatını hak ettiği düşünülen bir oyundur. Steam üzerinde Okhlos oyununa dair daha geniş içerikli Okhlos oyun paketleri de yer almaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here