Swarm Nedir, Nasıl kullanılır ve İncelikleri Nelerdir

9

Akıllı telefonlar için geliştirilen uygulamalar içinde belki de en çok benimsenen uygulamalarından biri Foursquare her geçen gün artan kullanıcı sayısı ile dikkat çekiyor. Kullanıcılar bu uygulama ile bulundukları yeri bildirebildikleri gibi mekan arayan kullanıcılara yardımcı olmak amacı ile keşif platformu olarak da biliniyor. Swarm ise her ne kadar ayrı bir uygulama olsa da aslında Foursquare uygulamasını tamamlayıcı olacak gibi görünüyor. Bu sayede de Foursquare yapısı oldukça değişecek demek de yanlış olmayacaktır.

Swarm uygulaması ile kullanıcılar check-in yaparak yakınlarda bulunan arkadaşları bulmak, onlarla iletişime geçmek maksadı için kullanılacak. Bu uygulamanın kullanılması ile yeni Foursquare uygulamasındaki yer bildirimi devreden çıkartılıp, uygulama sadece yeni mekanları keşfetme amacına hizmet edecek olan bir sosyal platform haline dönüşüyor. Swarm uygulaması ile kullanıcılar yakınında bulunan arkadaşlarını uzaklık mesafesini de görerek bulabiliyor ve mesajlaşabiliyor. Bu özelliği ile de bir chat uygulaması olarak da görülebiliyor. Beraber takılmayı düşündüğünüz arkadaşınızın yeri ve size olan uzaklığı ile gösterilmesi, onlarla haberleşme olanağı vermesi, uygulamayı diğer chat uygulamalarından ayırıyor. Uygulama pek çok arkadaşa sorulan “Şimdi nerdesin?”, “Ne yapmayı düşünüyorsun?” sorularına en hızlı biçimde cevap bulmanıza da yardımcı oluyor.

Uygulamayı kullanmak için Foursquare üzerinden veya mail adresiniz ile giriş yapabiliyorsunuz. Uygulama ana ekranından bulunduğunuz yeri bildirebileceğiniz gibi size gelen bildirimleri de görebiliyorsunuz. Uygulama, Facecook ve Twitter üzerindeki arkadaşlarınızı da eklemenizi sağlayabiliyor. Uygulamayı ilginç hale getiren özelliklerden biri ise de Yakındaki Planlar bölümü. Bu bölüm ile her kullanıcı, yeni bir plan yapıp arkadaşlarını bu plandan haberdar ederek katılımlarını sağlayabiliyor. Burada yer alan ve arkadaşlarınızın planı olan bir etkinliğe “İlgileniyorum” yanıtını vererek iştirak etme şansınız da var. Foursquare, Swarm uygulaması ile tam bir sosyal etkileşim platformu haline dönüşüyor.

9 YORUMLAR

  1. Swarm uygulaması çıktıktan sonra telefondan direk olarak Foursquare uygulamasını sildim, zaten uygulamadaki tek amaç yeri bildirip akındaki arkadaşlarını görebilmek.

  2. Swarm uygulaması iyi güzel hoş bir uygulama ama lütfen şu uygulamayı saçma sapan kullanmayalım öyle checkinler görüyorum ki gerçekten insanı soğutuyorlar.

  3. Ya swarmdan bi arkadaşımla msjlaştım ama.şimdi o msjları silemiyorum ne yapmam gerektiğini bilen bi arkadaş bana yardım edebilir mi? Lütfen

  4. ya swarmda nerden mesajlasılıyor biri bana da soylesin özlem yardımcı ol =) surekli bildirim geliyor tıklıyorum uzerine bişey de açılmıyor yardım edin

  5. Kiz arkadasim bir erkek in bir mekandan face swarm paylasiminda paylasimi acinca isimleri birlikte gozukuyor.bu olay swarm uygulamasinda nasil olabilir, ayni yerde olduklarimi anlasilmalidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here