Tabletleri Güvenli Kullanmanın Yolları

0

guvenli-tablet-kullanmaTablet bilgisayarlar günden güne yaygınlaşıyor. Özellikle tablet bilgisayarlar kolay taşınabilir olmaları nedeniyle neredeyse masaüstü ve dizüstü bilgisayarların yerini almış durumdalar.  Pekala, tablet bilgisayarlar ne kadar güvenli, bilgilerimiz güvenle saklanabiliyor mu? Elbette bir çok tablet kullanıcısının aklına tabletimi nasıl güvenli kullanırım sorusu gelmiştir. Sizlere tabletlerde güvenlik için yapmanız gereken şeylerden bahsedeceğiz.

Tabletlerinize kurduğunuz uygulamalar, aslında birer casus olabilirler. Bir çok uygulama, sizden birçok izin istemektedir. Uygulamaları kurmadan önce mutlaka istediği izinleri kontrol edin, uygulama için gereksiz olduğunu düşündüğünüz bir izin istiyorsa, uygulamayı kurmamanızı tavsiye ederiz. Güvenemediğiniz uygulamaları asla kurmayın, zira bu uygulamalar bilgilerinizi kopyalıyor olabilirler.

Kullanmadığınız zaman wifi, bluetooth gibi özellikleri kapalı tutunuz. Ayrıca mutlaka güvenilir bir anti virüs yazılımı kullanın. Eğer tabletinizi sizden başka kullananlar var ise, tabletinizi güvenli mod’a alarak diğer kullanıcılara veriniz.

Ayrıca eğer tabletinizi kullanan bir çocuk var ise, çocuğunuzun kullanacağı uygulamaları tabletinize önceden yükleyerek çocuğunuza kullandırınız. Çünkü masum görünen bir çok uygulama, tabletinize, çocuğunuza zararlı olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here