Tarayıcılarda Gizli Sekme Kullanmanın Önemli Avantajları

0

İnternet üzerindeki tüm gezintiler ne kadar istemiyor olsak da belirli politikalar gereği tarayıcılar ve reklam şirketleri tarafından takip edilmektedir. İnternetin alışkanlıklarını test etmek, veri toplamak ve analiz etmek için yapılan bu işlemler kullanıcılar tarafından bazen hoş karşılanmamaktadır.

Özellikle internet üzerinde bir belge arar iken, bir internet sitesine girer iken her türlü veri tarayıcı geçmişine kayıt edilmektedir. Çocuklar dahi bu verilere oldukça kolay bir şekilde erişim sağlayabiliyor. Eğer bilgisayarınızdaki bilgileri, verileri ve daha önce hangi sitelere girdiğinizi üçüncü kişiler dahil kimsenin görmesini istemiyorsanız gizli sekme kullanmalısınız.

Tarayıcılarda Gizli Sekme Kullanma

Tarayıcılarda gizli sekme kullanmanın pek çok faydası vardır. Bunlar;

  1. İnternet tarayıcısındaki geçmişinizi kimse takip edemez, göremez, kayıt tutulmaz.
  2. Başkasının aradığı verileri göremez, o veriler tarafından elde edilen verilere göre sonuçlar ile karşılaşmadan daha net bilgilere ulaşabilirsiniz.
  3. Alışveriş hareketlerinizi gizleyebilir, bilgilerinizi korunmasını sağlayabilirsiniz.
  4. Ziyaret ettiğiniz ve kayıt olduğunuz internet sitelerindeki tüm şifreleriniz güvenli olur, kimse erişemez.

Tarayıcılarda Gizli Sekme Kullanmak

İnternet üzerinde bilgilerinizin güvenliğine ve gizliliğine önem veriyor iseniz her zaman gizli sekme veya gizli pencere olarak adlandırılan bölümü kullanmanız önerilmektedir. İnternet tarayıcılarının çerezlerine takılarak reklamların uygulanmaması, şifrelerinizin ve kişisel bilgilerinizi güvende olması ve arama geçmişinizin size özel olması için uygulamanız gereken ilk adım gizli sekme kullanımıdır. Gizli sekme internet tarayıcılarının hepsinde var olan bir özelliktir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here