Tek Telefonda İki WhatsApp Kullanmak

0

Hem İş hem de özel hayatınızda whatsapp kullanmanız gerekebilir, böyle durumlarda mesai dışında whatsapp da rahatsız edilmemek isteyebilirsiniz, telefonunuzda eğer 2 tane whatsapp kullanabiliyor olmanız bu muzdariplikten sizi kurtarabilir.

Akıllı telefonlar hayatımızın önemli bir parçası konumuna geldi. Özellikle akıllı telefonlar ile birlikte uygulamalarda önemli bir hal alır iken aynı zamanda bu uygulamalar SMS devrini de bitirmiş duruma geldi. Pek çok farklı iletişim uygulaması işletim sistemi fark etmeksizin akıllı telefonlarda yer alır iken bu uygulamalar arasında ilk sırada ise WhatsApp geliyor. Kısa mesaj, sesli mesaj, video gönderme ve pek çok farklı işlevi ile her akıllı telefonda yer alan WhatsApp milyarlarca aktif kullanıcısı ile dikkat çekiyor. Büyük bir güç olan WhatsApp uygulamasını kullanıcılar pek çok sebepten dolayı tek bir telefonda iki WhatsApp kullanmayı tercih ediyor.

Tek bir telefonda iki farklı WhatsApp kullanmak için farklı yöntemler bulunmaktadır. Hemen bunlara göz atalım.

Misafir Modu ile İki WhatsApp Kullanmak

Android işletim sistemine sahip olan kişiler misafir modu özelliğini kullanarak rahat bir şekilde ikinci WhatsApp’ı kurabilirler. Misafir modunu açtıktan sonra farklı bir Gmail hesabı ile hesabınızı oluşturduktan sonra uygulamayı yükleyerek farklı bir numara ile kayıt olarak tek bir cihazdan iki farklı WhatsApp kullanabilirsiniz.

Parallel Space Uygulaması ile İki WhatsApp Kullanmak

Hem Android işletim sistemine sahip, hem de IOS işletim sistemine sahip akıllı telefon sahipleri tarafından kullanabilecek diğer bir yöntem ise Parallel Space uygulamasıdır. Sadece WhatsApp değil diğer pek çok sosyal medya uygulamasın da aynı anda bir den çok hesap yönetmenizi sağlayan Parallel Space uygulaması özellikleri ile dikkat çekiyor.

Parallel Space uygulaması aynı zamanda oldukça kolay bir kullanıma sahip. Telefon içerisinde farklı alanlar ve hesaplar oluşturmanıza yardımcı olan uygulamayı indirdikten sonra karşınıza gelen ekrandan WhatsApp seçeneğini seçin ve otomatik olarak telefonunuzda oluşturulacak olan ek alana uygulamanın kurulmasını bekleyin.

Normal bir WhatsApp uygulaması kurulur iken gerçekleşecek olan tüm prosedürleri takip edin ve devam ederek telefon içerisine ikinci bir WhatsApp’ı kurun. WhatsApp’ı ikinci kez kullanacaksanız farklı bir numara girmelisiniz. Eğer çift hatlı bir mobil cihazınız yok ise numaranızı farklı bir telefondan açın ve WhatsApp onay kodunu gerekli alana girerek aktif edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here