Telefon ve Tabletlerin Pil Ömrünün Uzatma Yolları

0

Pil Ömrünü Uzatmanın Yolları

cep-telefonu-ve-tablet-pil-omru-uzatmaGünümüz mobil iletişim çağında her işimizi neredeyse internet üzerinden bilgisayar, tablet bilgisayar ya da akıllı telefonlar ile yapabiliyoruz. Ancak karşımıza her zaman çıkan bir sorun var. Bu sorun tahmin edeceğiniz gibi yetersiz pil ömrüdür. Ancak pil ömrünü uzatmanın yolları da vardır.

Size vereceğimiz tavsiyelere uyduğunuz taktirde pil ömrünü neredeyse iki katına çıkartmış olacaksınız. Peki nedir bu pil ömrünü uzatmanın yolları ?

Artık bilgisayar, tablet bilgisayar ya da akıllı telefonlar sensör teknolojisini kullanarak bulunduğumuz ortama göre ekran parlaklığını otomatik olarak belirleme seçeneği ile geliyor. Bir çoğumuzda bu seçeneği kullanıyoruz. Ancak bu seçenek pil ömrünü tüketen en büyük faktörlerden birisidir. Size tavsiyemiz ekran parlaklığı seçeneğini manuel olarak sizin ayarlamanız olacaktır.

Pil ömrünü uzatmanın yolları arasında size vereceğimiz ikinci tavsiye ise ekranda animasyonlu duvar kağıtları yerine stabil duvar kağıtları kullanmanızdır. Ayrıca sürekli kendini güncelleyen hava durumu, haberler gibi witget uygulamaları var ise bunları da ekrandan kaldırmanızda fayda vardır.

Pil ömrünü uzatmanın yolları içinde sanırım en etkili olacak işlem ise Wifi , GPS ve Bluetooth gibi kablosuz bağlantıların sürekli açık kalması yerine kullanılacağı zaman açılmasıdır. Bu sayede neredeyse %50’lere varan tasarruf sağlamanız söz konusu olacaktır. Uygulamaların arka planda çalışmasına izin vermeyin var ise bunları sonlandırın. Ayrıca uygulama yüklerken gelecek seçenekleri mutlaka okuyun bu seçenekler arasında uygulamanın arka planda çalışmasını kabul ettiğinize dair seçenekler bir çok uygulamada var. Buna izin vermemeye gayret gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here