Telefondan Bilgisayar Nasıl Yönetilir

0

Bugün birçok kişinin ihtiyacı olan, merak edilen bir konu olan telefondan bilgisayar yönetme yolunu paylaşacağım. Sizlere deneyimleri aktararak birçok ihtiyacı olan şirket sahibi, işini uzaktan yapan kişiye yarar sağlayacağım. Günümüzde teknoloji ilerledikçe ortaya birçok ihtiyaç, bir çok gereksinim çıkıyor, bu gereksinimlerden biri de şüphesiz işlerin hızlı yapılması, kolay yönetilebilmesi olduğu için telefonla bilgisayar yönetimi. Bunun nedeniyse bilgisayarların gereksiz yer kaplaması -laptop dahi olsa-, gereksiz ağırlık, hızlı internet sorunu. Bu sorunlar ortaya çıkınca kişiler evlerinde ki hızlı internete bağlı, kolay kullanabildikleri telefonla bilgisayarını yönetmek istiyor. Bu çeşitli programlarla olabiliritesi olan bir durum olmasına karşın programların fazla pahalı olması kullanıcıyı bu durumdan mahrum ediyor.

Telefondan Bilgisayar Yönetme Rehberi

Rehberimizi sizlere anlatmaya başlamadan önce uyarmamız gerekiyor ki bu yöntemi sadece android cihazlara sahip kullanıcılar kullanabiliyor. Nedeniyse yöntemin google üzerinden geçmesi, bildiğiniz üzere android demek, google demek oluyor. İlerleyen zamanlarda bulursak, apple cihazlar için de uzaktan yönetimi paylaşarak siz kullanıcılarımıza destek olma şansımız olabilir.

Öncelikle bilgisayarınız üzerinden google chrome web mağazası üzerinden “Chrome Uzaktan Masaüstü” uygulamasını indiriniz. İndirme işleminiz gerçekleşince sizlerden telefonla bağlantı oluştururken güvenlik amaçlı 6 haneli bir parola belirlemeniz istenecek. Parolanızı belirledikten hemen sonra telefonunuza da chrome uzaktan masaüstü uygulamasını indirmeniz gerekecek. Uygulamayı gerekli şekilde telefonunuza indirip gerekli izinleri verince açınız. Uygulamayı açtıktan sonra karşınıza çıkan ekranda daha önce belirlediğiniz bilgisayar kontrol parolasını giriniz. Parolayı girmenizin hemen ardından masaüstü ekranınız telefonunuza yansıtılacaktır. Telefonunuza yansıtılan ekran ile arzu ettiğiniz, bilgisayardayken yapabildiğiniz tüm işlemleri yapabileceksiniz. Tek sıkıntı çekeceğiniz kısım oyun oynayamamak olacaktır, bunun dışında unuttuğunuz dosyaları, sunumlarınızı arzu ettiğiniz gibi kontrol edebilirsiniz. Evdeyken yaptığınız tüm işlemleri telefonunuz üzerinden de yapabilirsiniz.

Google’ın sunduğu bu yeni uygulama oldukça başarılı olmuş gibi duruyor. Şimdiden kullanıcıların geri dönüşleriyle 4 yıldız almış. İlerleyen zamanlarda popülerleştikçe çok iş yapacak gibi duruyor. Telefondan bilgisayar yönetme kısmında unutmamanız gereken tek şey şu ki telefonunuzun ekranı, bağlandıktan sonra fare gibi iş yapacaktır. Ekranda klavyeyi açtıktan sonra klavyeyi kullanabileceksiniz, bu da yolda veya otobüste giderken yazacağınız şeylerde kolaylık sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here