The Amazing Spider-Man 2 Oyun inceleme

0

spiderman-2-oyunuÖrümcek adam karşımıza ilk olarak 2002’de film olarak çıktı çok başarılı ve çok güzel bir yapım olmuştu. Film uyarlamalarından yapılan oyunlar genellikle çok başarısız oluyor tabi istisnalar hariç. Örümcek adam de maalesef bu başarısız oyunlar kervanına katılmaktan kendini kurtaramamıştı. Örümcek adam serisinde 2 film daha çıktı bu filmlerde çok başarılı ve sevilen filmler oldu yine oyun yapımcıları filmin ismi üzerinden para kazanmak için oyuna özenmemişlerdi yine başarısız oyunlar çıktı ortaya. Örümcek adam filminin oyuncuları değişerek aynı konuları baştan işlemek için inanılmaz örümcek adam filmini çıkarttı. İzleyici yeni oyunculara hemen alışamasa da kısa süre içinde bu yapımda sevildi. İnanılmaz örümcek adam oyunu çıktığında oyunu dövüşleri güzel yapılmıştı fakat çok büyük bir eksiği vardı o da kahramanımızın ağını kontrol edemiyorduk ağı kendisi atıyordu kimi zaman ortalıkta fazla bina da olmuyordu ağı bulutlara mı atıyordu bilinmez oyun yinede çok başarısız bir çıkış yapmıştı. İnanılmaz örümcek adam ikinci filmi çıktığında ilk filminden hem çok daha başarılı hem de bizi daha iyi bir ekip bekliyordu çok güzel bir yapım oldu. Ama oyun firmaları örümcek adamı sömürmeye devam ettiler inanılmaz örümcek adam 2 oyunu da maalesef başarılı bir yapım olamadı.

İnanılmaz örümcek adam 2 oyunun konusu filmle aynı işte Peter Parker’ın Ben amcasının ölümünden sonra katillerinin peşine düşmesini konu alıyor. Oyun hikâye kısmı zaten sizi sarmayacaktır oyunda sinematikler çok kötü işlenmiş konular hızlı hızlı geçilmiş oyun güzel olsaydı bile bir şey anlamazdınız zaten çünkü bence bir oyunun olmazsa olmaz öğesi varsa o da hikâyesidir maalesef örümcek adam bu sebepten dolayı oyuna 1-0 yenik başlıyor. Oyunda karakter tasarımları örümcek adam ve boslar hariç diğer karakterler çok kötü tasarlanmış düşmanlar birbirinin kopyası aynısını harita içinde söylemek mümkün çoğu bina birbirinin aynısı şekilde tasarlanmış. Oyunda yapay zekâ yerlerde geziyor savaşların hiçbir keyfi yok hiç zorlanmadan bütün düşmanları öldürebiliyorsunuz. Sadece boss savaşları biraz güzel yapmışlar ama diğer düşman savaşlarına gerçekten özen göstermemişler. Dövüş sistemi Batman’ de ki dövüş sistemin aynısı kullanılmış örümcek adam biraz daha hızlı ve seri dövüştüğü için bu dövüş sistemi oyuna hiç yakışmamış.

İnanılmaz örümcek adam oyununun hiç mi güzel yanı yok diye soracak olursanız evet tabi ki güzel yanları da mevcut. İkinci oyunda ağ atma sistemi düzeltmeleri artık ağı binalara atmamız gerçekten özlediğimiz güzel bir özellik olmuş oyun da ekstra eğlenceli öğeler konulmuş, bulmamız gereken heykeller çizgi romanlar oyunu renklendirmiş belki de oyunun tek güzel yönü bu olsa gerek. Başka bir konu ve karaktere sahip olsa amenna hiç bir şey demem ama başarılı bir filmin adını kullanarak böyle bir oyun ortaya çıktığı için buna resmen isim üzerinden para kazanma çabası derim. Oyunun artılar ve eksiler olarak karşılaştıracak olursak oyunda ağ atma ve ekstra içerikler oyunun artıları olarak sayabiliriz. Eksiler olarak görsel anlamda başarısız, yapay zekâ yerlerde geziyor ve kötü hikâye özelliklerini söylemek mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here