Transformers: Kayıp Çağ ile Geri Döndü

1

transformers-kayip-cagGeçtiğimiz ay vizyona giren ve sinemanın en popüler filmi olan Transformers, dördüncü serisiyle izleyicisi ile buluştu. Her zamanki gibi heyecanın, aksiyonun ve gerilimin bitmediği filmin bu serisinde bu duygular daha da fazla hissedilecek. Transformers hayranlarının her sene büyük bir merakla beklediği bu serilerin yenisinde değişiklikler göze çarpıyor. Hem teknik anlamda hem de görsellik ve konuda dördüncü seri de öncekilere oranla oldukça fazla yenilikler var.

Transformers: Kayıp Çağ, serinin ilk üç bölümünden ayrı ve filmin ikinci başlangıcı olarak sayılıyor. Filmin konusuna gelecek olursak; Autobotlar ve Decepticonlar arasındaki son savaşından üzerinden tam dört yıl geçmiştir ve bu savaşta Chicago yerle bir eldilmiş, çok sayıda insan bu savaşta öldürülmüştür. İnsanlık yaşadığı bu büyük savaş sonrası haline şükretmekte ve yaralarını sarmaya çalışmaktadır. Bu arada Amerikan hükümeti de Autobotlarla ilişkisini koparmış ve yaşayan tüm Autobotları ve Decepticonları yok etmek için CIA’de özel bir birim kurdurmuştur. Tüm bunlar olurken Teksas’ta kendi halinde bir tamirci olan Cade Yeager, eline geçen bir kamyoneti parçalamakla ilgilenmektedir. Ancak kısa süre içerisinde bu kamyonetin Optimus Prime olduğunu anlar. Optimus Prime’ın ortaya çıkması sonucu CIA ajanları harekete geçer ve olaylar başlar. Optimus Prime’ın Chicago’ya gitmesi ve diğer Autobotlara ulaşması gerekmektedir. Çünkü dünya büyük bir düşmanın tehdidi altındadır. Bu düşmanla mücadele etmek için Autobotlar’ın en büyük yardımcısı Cade Yeager ve destek veren insan topluluklarıdır. 2007 yılından beri değişmeyen yönetmen koltuğunda yine Michael Bay oturuyor. Filmin oyuncuları ise Mark Wahlberg, Nicola Peltz ve Jack Reynor. Her serisinde bizleri koltuklarımıza çakılı bir şekilde izletmeyi başaran yönetmenin bu filmini de mutlaka izlemelisiniz. Görselliği ve savaş sahneleriyle büyüleyen filmin özellikle bu serisinde bu sahnelere doyacaksınız.

1 YORUM

  1. oğlum film daha vizyona girmeden kafamın etini yemeye başlamıştı filme gidelim diye açıkcası ben pek haz etmiyorum filmden ama oğlumu götürdüğümde bende en az onun kadar kendimi transformers filmine kaptırdım film oldukca iyi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here