Türk Vatandaşlığı Alma Şartları

0

Türkiye’nin ilk uluslararası yatırım portalı olan realtyturkey.com, yabancı yatırımcılara en kârlı yatırım kararlarını vermeleri için destek oluyor. Türk vatandaşlığı alma hakkı elde ederek Realty Turkey’in yatırım fırsatlarından en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Türk vatandaşlığı ile sahip olabileceğiniz Türk pasaportu, dünyanın birçok ülkesinden kolay vize alma ve 100’ü aşkın ülkeye vizesiz girme kolaylığı sağlıyor. Türk vatandaşlığı alma şartları konusunda birçok kolaylık sunan Yatırımla Türk Vatandaşlığı Programı sayesinde, kısa sürede vatandaşlık alma hakkını kazanabilirsiniz.

Türk vatandaşlığı alma şartları arasında 250.000 ABD doları değerinde gayrimenkul satın alınması bulunuyor. Siz de Realty Turkey’in sunduğu fırsatlarını değerlendirerek ve Türk vatandaşlığı alma şartları arasında yer alan tutarda gayrimenkul yatırımı yaparak yepyeni bir dünyanın kapılarını açabilirsiniz.

Oturma İzni Nasıl Alınır?

Türkiye’de yaşam şartları, maliyet olarak Avrupa ülkelerine göre oldukça avantajlı. Bu nedenle Türkiye, son yıllarda yabancı yatırımcıların popüler lokasyonları arasında yer alıyor. Ancak Türk vatandaşlığı alma şartları karşılanamadığı için Türk vatandaşı olmayanlar, ülke sınırları içinde 90 günden fazla kalamıyor. Oturum izni, Türk vatandaşlığı alma şartları oluşmadığında Türkiye sınırları içinde daha uzun süre ikamet etmenizi sağlıyor. “Oturma izni nasıl alınır?” sorusunun yanıtı ise prosedüre göre gerekli belgelerle birlikte Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne başvurmak oluyor. 6 aydan 5 yıla kadar değişen sürelerde verilen oturum izni, kısa dönem ikamet izni, aile ikamet izni, öğrenci ikamet izni, uzun dönem ikamet izni, insani ikamet izni ve insan ticareti mağduru ikamet izni olarak birkaç kategoriye ayrılıyor. Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yaparak ise yıllık oturma izni alma şansı elde edebilirsiniz.

Türkiye’de Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip olan Türkiye’de her yıl binlerce yabancı için birbirinden farklı sayısız iş fırsatı doğuyor. Ancak Türkiye’de herhangi bir işte çalışmak için çalışma iznine sahip olmak gerekiyor. Süreli çalışma izni, süresiz çalışma izni, bağımsız çalışma izni ve Turkuaz Kart olmak üzere dört çeşit çalışma izni bulunuyor. En fazla 1 yılı kapsayan süreli çalışma izni, sürenin bitiminde aynı işyerinde devam eden çalışan için 2 yıl daha uzatılabiliyor. Süresiz çalışma izni, oturum izni almış veya en az 8 yıldır Türkiye’de çalışan yabancılara veriliyor. Genellikle şirket ortaklarına verilen bağımsız çalışma izni yatırım değeri, sermaye gibi belirli şartlar gerektirirken; Turkuaz Kart ekonomi, bilim ve teknoloji gibi alanlarda katkı sağlayanlara veriliyor. Çalışma izni için Türkiye dışında iseniz konsolosluklara, Türkiye’de iseniz internet üzerinden başvurabilirsiniz.

Realty Turkey Türk vatandaşlığı hizmetleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz aşağıdaki de linklere tıklayabilirsiniz:

https://www.realtyturkey.com/tr/turkish-citizenship

https://www.realtyturkey.com/tr/buyers-guide/turkiye-de-oturum-izni-nasil-alinir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here